🏓🆚 VICTÒRIA CLAU A DIVISIÓ D’HONOR I DUES DE QUATRE DE LES NOIES

VICTÒRIA BALSÀMICA

A Divisió d’Honor el primer equip del club necessitava urgentment una victòria per evitar entrar en zona de descens, sobretot després de la victòria del Torrelavega, i deixar un rival directe mig despenjat com és l’Escala, que només suma una victòria. Els blaus es situen ara empatats amb Burgos, Bilbao i Torrelavega entre la 7a i 10a posició (recordem que baixen els 10ens, 11ens i 12ens).

El partit començava torçat amb la derrota de Navarro contra el jove Tauler, juvenil de primer any, per un ajustat 2 a 3. Fernàndez igualava contra el tercer jugador visitant i Pèlachs semblava que avançaria als badalonins, però amb 1-0 i 10-7 va patir una revinclada i no va poder continuar jugant en condicions, tot i que no es va retirar.

El partit es va posar costa amunt definitivament amb el segon punt de Tauler, aquesta vegada sobre Fernàndez, amb parcials molt ajustats i algun cop de sort. Navarro es va posar l’equip a l’esquena i va sortir com una piconadora per derrotar a l’altre juvenil del conjunt empordanès, González (3-0). Per sort pel Sosmatic l’alineació va deparar un darrer individual entre Pèlachs i Fontanet, que el juvenil badaloní va ser capaç de solventar malgrat la lesió al turmell (3-1).

Per segona vegada aquesta temporada el partit arribava als dobles, totes dues a casa, i la parella Navarro-Fernàndez, ja molt consolidada, sortia amb la confiança necessària per emportar-se la victòria, tot i que la jove parella rival també porta molts dobles a l’esquena. Els blaus van sortir endollats i no van fallar, només es van veure sorpresos en el segon onze amb el canvi de combinació de servidors i restadors, que van saber rectificar en el quart joc.

 

MARATÓ A LA LLIGA FEMENINA

Les noies del Tariq Badalona van tenir un súper-dissabte a Primera Divisió amb quatre encontres, dos al matí a Sabadell i dos a la tarda a Ripollet, que van saber gestionar per endur-se les dues victòries plausibles i plantar cara a dos dels equips més durs de la categoria. 4-3 al Vilablareix en el primer partit amb un doble que es comença a entendre entre dues esquerranes, Pardo i Bueno, el tercer que disputen i el primer que guanyen. En el segon partit matinal, contra l’equip amfitrió, el CN Sabadell de les mítiques germanes Weisz, les blaves van estar a punt de forçar els dobles mitjançant Bachs que va cedir per 3 a 2 amb Mestre. Ja a la tarda, tocava canviar de camp i desplaçar-se a Ripollet on no van poder fer res davant les locals amb una gran Lídia Rico i uns encreuaments poc encertats (4-2). Per acabar, victòria contundent contra la ventafocs del grup, el Valls del Nord andorrà que encara no ha guanyat cap partit (6-0)

 

TERCERA DERROTA CONSECUTIVA DELS NOIS

A Primera masculina, tercer partit consecutiu lluny de casa i tercera derrota, tot just després de col·locar-se com a líders de la categoria. L’Olesa li té la mida presa als del Titus, que tot i ser un equip de la part baixa de la taula porta tres temporades amb resultats amples contra els blaus (5-1). Ara els badalonins queden a mitja taula amb 4 victòries i 4 derrotes, a 2 de la zona d’ascens i a 2 de la zona de descens.

 

CHARLOTTE’S I DECATHLON CONTINUEN TREPITJANT FORT

Noves victòries a Tercera Divisió i a Preferent dels dos equips del club amb més opcions d’ascens. Els del Charlotte’s no van donar opció al Calella (1-5) i continuen líders en solitari, mentre que els del Decathlon van haver de suar de valent per derrotar al Castelldefels (4-2) amb tots els partits disputats al cinquè onze, guanyant terreny sobre els seus perseguidors per la 2a plaça.

 

ELS PETITS ES FAN GRANS AL PROMESES

Els joves del club van disputar la 2a Fase del Circuit Promeses, aconseguint grans resultats, especialment als nivells més elevats. Ruescas, Millan, Montáñez i Tàrraga van ser els més destacats, assolint ascensos de categoria.


Divisió d’Honor Estatal Masculina
 4  Sosmatic Badalona
 3  CER L’Escala

Pere Navarro (1,5), Adrià Fernàndez (1,5), Martí Pèlachs (1)

D'esquerra a dreta: Pèlachs, Navarro, Fernàndez, Colldeforn (àrb.), Fontanet, González, Tauler.
ABC C.E.R L ESCALA XYZ SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 18284
NORBERT TAULER ALSINA
Y Lic: 2562
PERE NAVARRO GALVEZ
10-12 11-9 7-11 11-8 11-9 3 – 2 1 – 0
B Lic: 2245
FRANCESC FONTANET PEREZ
X Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ
3-11 3-11 3-11 0 – 3 1 – 1
C Lic: 16808
IKER GONZALEZ H. HERNANDEZ
Z Lic: 16381
MARTI PELACHS MONELL
9-11 12-10 11-5 11-5 3 – 1 2 – 1
A Lic: 18284
NORBERT TAULER ALSINA
X Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ
8-11 11-9 15-13 12-10 3 – 1 3 – 1
C Lic: 16808
IKER GONZALEZ H. HERNANDEZ
Y Lic: 2562
PERE NAVARRO GALVEZ
5-11 9-11 9-11 0 – 3 3 – 2
B Lic: 2245
FRANCESC FONTANET PEREZ
Z Lic: 16381
MARTI PELACHS MONELL
14-12 9-11 6-11 9-11 1 – 3 3 – 3
D NORBERT TAULER ALSINA
IKER GONZALEZ H. HERNANDEZ
D PERE NAVARRO GALVEZ
ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ
4-11 11-7 8-11 7-11 1 – 3 3 – 4
Juegos: 11 – 16 Puntos: 239 – 274

+ Vídeo (TV Badalona) a partir del minut 22:50


1a Divisió Estatal Femenina
 4  Titus Badalona
 3  CTT Vilablareix

Lis M. Pardo (2,5), Marina Bueno (1,5), Mariona Bachs (0)

D'esquerra a dreta: xxx, xxx, xxx, Serra (ent.), àrbitre (àrb.), Xxxx, Xxxx, Xxxx.
ABC TARIQ BADALONA XYZ CLUB TENNIS TAULA VILABLAREIX J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
Y Lic: 25164
JUDIT CIFUENTES SAAVEDRA
12-14 11-9 11-8 11-3 3 – 1 1 – 0
B Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
X Lic: 25076
ÈLIA SERRA SAGUÉ
4-11 4-11 7-11 0 – 3 1 – 1
C Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
Z Lic: 6578
HELENA COLINAS CASTELLA
11-13 11-6 11-8 6-11 5-11 2 – 3 1 – 2
A Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
X Lic: 25076
ÈLIA SERRA SAGUÉ
11-7 11-7 11-7 3 – 0 2 – 2
C Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
Y Lic: 25164
JUDIT CIFUENTES SAAVEDRA
7-11 9-11 11-9 11-8 11-8 3 – 2 3 – 2
B Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
Z Lic: 6578
HELENA COLINAS CASTELLA
4-11 3-11 2-11 0 – 3 3 – 3
D LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
MARINA BUENO MARIN
D JUDIT CIFUENTES SAAVEDRA
HELENA COLINAS CASTELLA
11-9 11-7 11-9 3 – 0 4 – 3
Juegos: 14 – 12 Puntos: 228 – 242

 

 4  CN Sabadell
 2  Titus Badalona

Lis M. Pardo (1), Marina Bueno (0), Mariona Bachs (1)

D'esquerra a dreta: Mestre, Weisz, Pedregosa, Weisz, Sànchez, Garcia (àrb.), Bachs, Bueno, Pardo.
ABC CLUB NATACIÓ SABADELL XYZ TARIQ BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 15275
MONICA WEISZ ROMERO
Y Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
11-4 5-11 11-8 11-2 3 – 1 1 – 0
B Lic: 22002
MONTSERRAT WEISZ ROMERO
X Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
11-4 3-11 8-11 11-7 9-11 2 – 3 1 – 1
C Lic: 435
CARME MESTRE ORS
Z Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
11-4 12-10 9-11 10-12 11-7 3 – 2 2 – 1
A Lic: 15275
MONICA WEISZ ROMERO
X Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
11-7 11-7 11-7 3 – 0 3 – 1
C Lic: 435
CARME MESTRE ORS
Y Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
11-7 12-10 11-9 3 – 0 4 – 1
B Lic: 25834
MARIA LUISA SANZ PEDREGOSA
Z Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
9-11 2-11 9-11 0 – 3 4 – 2
Juegos: 14 – 9 Puntos: 220 – 193

 

 4  CTT Ripollet
 2  Titus Badalona

Lis M. Pardo (1), Marina Bueno (1), Mariona Bachs (0)

D'esquerra a dreta: Mogas, Rico, Peñarando, Bachs, Bueno, Pardo.
ABC AUTOESCOLA TATCHEPOL RIPOLLET XYZ TARIQ BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 10434
LIDIA RICO RODRIGUEZ
Y Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
12-10 11-5 11-8 3 – 0 1 – 0
B Lic: 25462
MARTA PEÑARANDO BAREA
X Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
7-11 11-8 9-11 11-9 10-12 2 – 3 1 – 1
C Lic: 15192
AINA MOGAS PLADEVALL
Z Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
11-1 11-3 11-7 3 – 0 2 – 1
A Lic: 10434
LIDIA RICO RODRIGUEZ
X Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
12-10 11-2 11-7 3 – 0 3 – 1
C Lic: 15192
AINA MOGAS PLADEVALL
Y Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
8-11 7-11 11-4 10-12 1 – 3 3 – 2
B Lic: 25462
MARTA PEÑARANDO BAREA
Z Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
11-7 11-7 11-8 3 – 0 4 – 2
Juegos: 15 – 6 Puntos: 218 – 164

 

 6  Titus Badalona
 0  CTT Valls del Nord (Andorra)

Lis M. Pardo (2), Marina Bueno (2), Mariona Bachs (2)

D'esquerra a dreta: Bueno, Bachs, Pardo, Muñoz (àrb.), Ruiz, Ayma, Artero.
ABC TARIQ BADALONA XYZ VALLS DEL NORD ORX J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
Y Lic: 31262
MARTA AYMA ALTIMIR
11-5 11-4 11-3 3 – 0 1 – 0
B Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
X Lic: 31263
AINARA RUIZ DA COSTA
11-4 11-6 11-4 3 – 0 2 – 0
C Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
Z Lic: 31264
LAURA ARTERO AYMA
11-5 11-1 11-3 3 – 0 3 – 0
A Lic: 2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
X Lic: 31263
AINARA RUIZ DA COSTA
11-1 11-6 11-1 3 – 0 4 – 0
C Lic: 21713
MARINA BUENO MARIN
Y Lic: 31262
MARTA AYMA ALTIMIR
11-2 11-2 11-7 3 – 0 5 – 0
B Lic: 22259
MARIONA BACHS GARRIGA
Z Lic: 31264
LAURA ARTERO AYMA
11-2 11-5 11-3 3 – 0 6 – 0
Juegos: 18 – 0 Puntos: 198 – 64

 


1a Divisió Estatal Masculina
 5  CTT Olesa
 1  Titus Badalona

Pau Lloret (0), Pau Nolis (1), Àlex Bocanegra (0)

D'esquerra a dreta: Moscoso, Grau, Castro, Flores (àrb.), Nolis, Lloret, Bocanegra.
ABC BLANXART OLESA XYZ TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 3770
ANTONI GRAU LLINAS
Y Lic: 16795
PAU LLORET RIGAT
11-8 11-3 11-7 3 – 0 1 – 0
B Lic: 20295
DANIEL CASTRO JIMENEZ
X Lic: 2106
PAU NOLIS FAÑANAS
11-9 4-11 5-11 11-9 8-11 2 – 3 1 – 1
C Lic: 7412
RENATO VICTOR MOSCOSO SERRANO
Z Lic: 18423
ALEXANDER BOCANEGRA GALVAN
11-9 11-6 11-8 3 – 0 2 – 1
A Lic: 3770
ANTONI GRAU LLINAS
X Lic: 2106
PAU NOLIS FAÑANAS
8-11 13-11 11-4 11-4 3 – 1 3 – 1
C Lic: 7412
RENATO VICTOR MOSCOSO SERRANO
Y Lic: 16795
PAU LLORET RIGAT
11-6 11-6 8-11 10-12 11-8 3 – 2 4 – 1
B Lic: 20295
DANIEL CASTRO JIMENEZ
Z Lic: 18423
ALEXANDER BOCANEGRA GALVAN
11-4 11-7 6-11 11-6 3 – 1 5 – 1
Juegos: 17 – 7 Puntos: 238 – 193

3a Divisió Estatal Masculina
 1  CTT Calella
 5  Charlotte’s Grill Badalona

Marc Serra (1), Àngel Carrión (2), Sergi Bocanegra (2)

D'esquerra a dreta: Pérez, Kumar, Sànchez, Borrell (àrb.), Serra, Bocanegra, Carrión.

Preferent ‘A’
 4  Decathlon Badalona
 2  CTT Castelldefels

Pau Menino (2), Ferran Novell (1), Xavier Montàñez (1)


Preferent ‘B’
 4  CTT Ripollet
 2  Forn Bertran Badalona

Jordi Garcia (1), Xavier Floreta (0), David Ruescas (1)


1a Territorial
 2  Badalona Idiomes
 4  UE Sant Cugat

Víctor Pané (2), Ricard Dalmau (0), Xavier Marimon (0)


2a A Territorial
 2  El Centre de Gràcia
 4  Badagres Badalona

Joan Maqueda (1), Ivan Rojo (2), Jan Millan (1)


2a B Territorial ‘A’
 6  Turris Badalona
 0  CTT L’Hospitalet

Sergi Cerdà (2), Jaume Forés (2), Enric Ruiz B. (2)


2a B Territorial ‘B’
 4  TTC Jema
 2  Protec Badalona

David Pujol (1), Sergi Mesa (0), Víctor Benito (1)


3a Territorial ‘A’
 –  BDabogados Badalona
 –  Descansa

3a Territorial ‘B’
 4  CTT Amics Terrassa ‘B’
 3  Euroclima Badalona

Carlos Martínez (1), Daniel Herrera (1), Joan Chapín (1)


3a Territorial ‘C’
 4  Euroclima Badalona
 3  Club Ariel ‘A’

Arnau Raventós (2,5), Toni Rodríguez (0), Mario Rojo (1,5)


2a A Veterans
 2  Titus Badalona
 4  SCR El Ciervo ‘B’

Josep Maria Nolis (1), Toni Martínez (1), Xavier Marimon (0)


3a B Veterans ‘A’
 4  Titus Badalona
 2  CTT Dels Horts 2000 ‘A’

F. Javier Domingo (2), Jose M. Pulido (1), Jordi Pané (1)


3a B Veterans ‘B’
 4  CT Barcino
 2  Titus Badalona

Jaume Forés (1), Jordi Codina (1), Jordi Rull (0)


Circuit Promeses Individual (2a Fase)
Calella

Nivell ‘A’: Xavier Montàñez (Semifinalista)
Nivell ‘B’: Ivan Rojo (1/8 de Final), David Ruescas (Campió), Marina Bueno (B.E.)
Nivell ‘C’: Jan Millan (Subcampió)
Nivell ‘D’: Álvaro Tàrraga (Semifinalista)
Entrenador: Marc Serra i Sergi Bocanegra

Reina Elisenda

Nivell ‘E’: Àlex Cases (5è de Grup)
Nivell ‘F’: Mariona Bachs (B.E.)
Nivell ‘G’: Daniel Herrera (5è de Grup), Joan Chapín (N.P.), Adrià Maroto (1/4 de Final), Mario Rojo (4t de Grup)
Nivell ‘H’: Carlos Martínez (4t de Grup), Toni Rodríguez (1/8 de Final), Jordi Lloret (6è de Grup), Jofre Gil (1/8 de Final)
Entrenador: Àlex Bocanegra

Sabadell

Nivell ‘K’: Arnau Raventós (1/4 de Final), Ivan Gómez (N.P.), Martí Puigcorbé (4t de Grup), Pol Poveda (5è de Grup)
Nivell ‘L’: Adrià Robles (1/4 de Final), Marcel Sanz (4t de Grup), Nil Montanyà (4t de Grup)
Entrenador: Sergi Mesa

Sant Joan Despí

Nivell ‘M’: Pol Mateu (5è de Grup), Rubèn Alcaide (6è de Grup), Saül Requena (1/8 de Final)
Nivell ‘N’: Arnau Navarro (4t de Grup), Joan Sau (4t de Grup)
Entrenador: Jordi Garcia

Calella

Nivell ‘P’: Sergi Sancho (N.P.)
Entrenador: Marc Serra i Sergi Bocanegra

Reina Elisenda

Nivell ‘Z’: Marcos Perujo (N.P.), Ïu Argemí (5è de Grup), Nuan Yang Wang (5è de Grup), Zi Xuan Lin (6è de Grup), Yu Hang Zheng (N.P.), Yu Qi Zheng (N.P.)
Entrenador: Jordi Garcia i Sergi Mesa

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada