🏓🆚 TOT VA SOBRE RODES

La temporada lliguera es va acostant al seu final i tots els equips del CTT Badalona estan assolint els objectius marcats, o millorant-los.

Aquest cap de setmana el primer equip ha certificat la permanència matemàtica a Divisió d’Honor amb dues victòries a terres andaluses. Recordem que és la primera vegada que un equip del CTT Badalona milita a la categoria de plata del tennis de taula estatal.

L’alegria més gran, però, l’ha donat segurament el filial, que tenia un futur molt incert a la tercera categoria. Els blaus han aconseguit derrotar agònicament al líder, ni més ni menys. La permanència no és matemàtica, però ara està molt a prop.

El tercer equip del club, el Tariq de Preferent, s’ha proclamat campió de lliga a falta d’una jornada i s’ha classificat per la Fase d’Ascens a Tercera Divisió Estatal.

Per acabar, la sorpresa l’està donant el segon equip de 1a Territorial, que està només a un partit de l’ascens a Preferent i ho té tot a favor per aconseguir-ho: juga a casa i contra un rival que no s’hi juga res.

La resta d’equips sèniors del club han evitat el descens directe i tampoc tenen opcions d’ascens directe, però encara quedaran els play-off’s per acabar de decidir les darreres places d’ascens i descens.


Divisió d’Honor
 2  CTM La Zúbia
 4  Sosmatic Badalona

Pere Navarro (2), Adrià Fernàndez (0), Joan Moregó (2), Antoni Prados

D'esquerra a dreta: Antimir, Zapata, Martínez, Rodríguez, àrbitre, Moregó, Navarro, Fernàndez, Prados, Serra (ent.), Carrión (del.).
07/04/2018 10:00 CORTIJO LA MATANZA LA ZUBIA 2 4 SOSMATIC BADALONA
ABC CORTIJO LA MATANZA LA ZUBIA XYZ SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A DRAGOS ANTIMIR Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 11-8 8-11 11-8 11-6 3 – 1 1 – 0
B ANDRES MARTINEZ CAMACHO X JOAN MOREGO VALLS-JOVE 5-11 10-12 8-11 0 – 3 1 – 1
C PABLO HELIO ZAPATA CANO Z PERE NAVARRO GALVEZ 8-11 2-11 6-11 0 – 3 1 – 2
A DRAGOS ANTIMIR X JOAN MOREGO VALLS-JOVE 6-11 11-7 13-11 6-11 7-11 2 – 3 1 – 3
C PABLO HELIO ZAPATA CANO Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 11-9 11-8 7-11 6-11 11-8 3 – 2 2 – 3
B ANDRES MARTINEZ CAMACHO Z PERE NAVARRO GALVEZ 4-11 8-11 11-7 4-11 1 – 3 2 – 4

 

 2  CD Huétor Vega TM
 4  Sosmatic Badalona

Pere Navarro (1), Adrià Fernàndez (1), Joan Moregó (2), Antoni Prados

D'esquerra a dreta: Ros (ent.), Kirillov, Moreno, Cuesta, àrbitre, Fernàndez, Moregó, Prados, Navarro, Serra (ent.).
07/04/2018 17:00 CLUB DEPORTIVO HUETOR VEGA TENIS DE MESA 2 4 SOSMATIC BADALONA
ABC CLUB DEPORTIVO HUETOR VEGA TENIS DE MESA XYZ SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A NIKITA KIRILLOV Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 3-11 11-9 11-4 14-16 11-9 3 – 2 1 – 0
B PABLO MORENO ROSARIO X PERE NAVARRO GALVEZ 8-11 7-11 11-7 6-11 1 – 3 1 – 1
C ESTEBAN CUESTA FUENTES Z JOAN MOREGO VALLS-JOVE 13-11 12-14 13-11 6-11 8-11 2 – 3 1 – 2
A NIKITA KIRILLOV X PERE NAVARRO GALVEZ 11-9 11-9 13-11 3 – 0 2 – 2
C ESTEBAN CUESTA FUENTES Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 6-11 7-11 7-11 0 – 3 2 – 3
B PABLO MORENO ROSARIO Z JOAN MOREGO VALLS-JOVE 8-11 11-9 6-11 12-14 1 – 3 2 – 4

1a Divisió Estatal
 4  Titus Badalona
 3  Errenteria TM

Jordi Miranda (1), Iker Muguerza (1,5), Pau Nolis (1,5), Ivan Rojo

D'esquerra a dreta: Nolis, Rojo, Muguerza, Miranda, Arcos (àrb.), Presto, Conic, Olazabal.
07/04/2018 18:00 TITUS BADALONA 4 3 MARPEX BERAUN ERRENTERIA T.M.
ABC MARPEX BERAUN ERRENTERIA T.M. XYZ TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A DANIEL CONIC Y JORDI MIRANDA ANTOLIN 11-9 11-9 11-4 3 – 0 1 – 0
B ADRIAN PRESTO PALACIO X PAU NOLIS FAÑANAS 8-11 9-11 4-11 0 – 3 1 – 1
C JUAN OLAZABAL MONTERO Z IKER MUGUERZA IRAOLA 4-11 3-11 11-13 0 – 3 1 – 2
A DANIEL CONIC X PAU NOLIS FAÑANAS 11-4 11-6 11-7 3 – 0 2 – 2
C JUAN OLAZABAL MONTERO Y JORDI MIRANDA ANTOLIN 5-11 4-11 11-8 4-11 1 – 3 2 – 3
B ADRIAN PRESTO PALACIO Z IKER MUGUERZA IRAOLA 8-11 4-11 11-8 11-4 11-6 3 – 2 3 – 3
D DANIEL CONIC 
ADRIAN PRESTO PALACIO
D PAU NOLIS FAÑANAS
IKER MUGUERZA IRAOLA
11-7 6-11 11-8 2-11 9-11 2 – 3 3 – 4

+ Vídeo del partit de dobles


Preferent ‘A’
 4  Tariq Badalona
 2  El Cercle de Gràcia

Àlex Bocanegra (2), Jordi Garcia (1), Adrià Marc Pérez (1), David Pujol


Preferent ‘B’
 3  Charlotte’s Grill Badalona
 4  CTT Amics Terrassa

Josep Maria Nolis (0), Xavier Montàñez (2), Arnau Lloret (1)


1a Territorial ‘A’
 1  Badalona Idiomes
 5  UE Sant Cugat

Víctor Pané (1), Nèstor Giménez (0), Ricard Dalmau (0)


1a Territorial ‘B’
 1  CTT Roda de Ter
 5  Forn Bertran Badalona

Pere Crespo (1), Xavier Floreta (2), Pau Menino (2)


2a A Territorial
 5  CN Sabadell
 1  Badagres Badalona

Xavier Marimón (1), Wen Long Xia (0), Edson Solarte (0)


2a B Territorial
 6  Protec Badalona
 0  ATT Premià de Mar

Joan Maqueda (2), Sergi Mesa (2), Enric Ruiz B. (2)


3a Territorial ‘A’
 –  BDabogados Badalona
 –  Descansa

3a Territorial ‘B’
 2  Euroclima Badalona
 4  TT Parets

David Ruescas (1), Jan Millan (1), Mario Martos (0), Adrià Martos


2a A Veterans
 –  Titus Badalona
 –  Descansa

3a A Veterans
 –  Turris Badalona
 –  Descansa

3a B Veterans
 –  C&M Associats Badalona
 –  Descansa

Campionats de Barcelona de Joves

+ Veure notícia completa del Campionat de Barcelona de Joves

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.