馃彄馃啔 TOT VA SOBRE RODES

La temporada lliguera es va acostant al seu final i tots els equips del CTT Badalona estan assolint els objectius marcats, o millorant-los.

Aquest cap de setmana el primer equip ha certificat la perman猫ncia matem脿tica a Divisi贸 d’Honor amb dues vict貌ries a terres andaluses. Recordem que 茅s la primera vegada que un equip del CTT Badalona milita a la categoria de plata del tennis de taula estatal.

L’alegria m茅s gran, per貌, l’ha donat segurament el filial, que tenia un futur molt incert a la tercera categoria. Els blaus han aconseguit derrotar ag貌nicament al l铆der, ni m茅s ni menys. La perman猫ncia no 茅s matem脿tica, per貌 ara est脿 molt a prop.

El tercer equip del club, el Tariq de Preferent, s’ha proclamat campi贸 de lliga a falta d’una jornada i s’ha classificat per la Fase d’Ascens a Tercera Divisi贸 Estatal.

Per acabar, la sorpresa l’est脿 donant el segon equip de 1a Territorial, que est脿 nom茅s a un partit de l’ascens a Preferent i ho t茅 tot a favor per aconseguir-ho: juga a casa i contra un rival que no s’hi juga res.

La resta d’equips s猫niors del club han evitat el descens directe i tampoc tenen opcions d’ascens directe, per貌 encara quedaran els play-off’s per acabar de decidir les darreres places d’ascens i descens.


Divisi贸 d’Honor
聽2聽 CTM La Z煤bia
聽4聽聽Sosmatic Badalona

Pere Navarro (2), Adri脿 Fern脿ndez (0), Joan Moreg贸 (2), Antoni Prados

D'esquerra a dreta: Antimir, Zapata, Mart铆nez, Rodr铆guez, 脿rbitre, Moreg贸, Navarro, Fern脿ndez, Prados, Serra (ent.), Carri贸n (del.).
07/04/2018 10:00 CORTIJO LA MATANZA LA ZUBIA 2 4 SOSMATIC BADALONA
ABC聽CORTIJO LA MATANZA LA ZUBIA XYZ聽SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A DRAGOS ANTIMIR Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 11-8 8-11 11-8 11-6 3聽–聽1 1 – 0
B ANDRES MARTINEZ CAMACHO X JOAN MOREGO VALLS-JOVE 5-11 10-12 8-11 0聽–聽3 1 – 1
C PABLO HELIO ZAPATA CANO Z PERE NAVARRO GALVEZ 8-11 2-11 6-11 0聽–聽3 1 – 2
A DRAGOS ANTIMIR X JOAN MOREGO VALLS-JOVE 6-11 11-7 13-11 6-11 7-11 2聽–聽3 1 – 3
C PABLO HELIO ZAPATA CANO Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 11-9 11-8 7-11 6-11 11-8 3聽–聽2 2 – 3
B ANDRES MARTINEZ CAMACHO Z PERE NAVARRO GALVEZ 4-11 8-11 11-7 4-11 1聽–聽3 2 – 4

 

聽2聽 CD Hu茅tor Vega TM
聽4聽聽Sosmatic Badalona

Pere Navarro (1), Adri脿 Fern脿ndez (1), Joan Moreg贸 (2), Antoni Prados

D'esquerra a dreta: Ros (ent.), Kirillov, Moreno, Cuesta, 脿rbitre, Fern脿ndez, Moreg贸, Prados, Navarro, Serra (ent.).
07/04/2018 17:00 CLUB DEPORTIVO HUETOR VEGA TENIS DE MESA 2 4 SOSMATIC BADALONA
ABC聽CLUB DEPORTIVO HUETOR VEGA TENIS DE MESA XYZ聽SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A NIKITA KIRILLOV Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 3-11 11-9 11-4 14-16 11-9 3聽–聽2 1 – 0
B PABLO MORENO ROSARIO X PERE NAVARRO GALVEZ 8-11 7-11 11-7 6-11 1聽–聽3 1 – 1
C ESTEBAN CUESTA FUENTES Z JOAN MOREGO VALLS-JOVE 13-11 12-14 13-11 6-11 8-11 2聽–聽3 1 – 2
A NIKITA KIRILLOV X PERE NAVARRO GALVEZ 11-9 11-9 13-11 3聽–聽0 2 – 2
C ESTEBAN CUESTA FUENTES Y ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 6-11 7-11 7-11 0聽–聽3 2 – 3
B PABLO MORENO ROSARIO Z JOAN MOREGO VALLS-JOVE 8-11 11-9 6-11 12-14 1聽–聽3 2 – 4

1a Divisi贸 Estatal
聽4聽聽Titus Badalona
聽3聽 Errenteria TM

Jordi Miranda (1), Iker Muguerza (1,5), Pau Nolis (1,5), Ivan Rojo

D'esquerra a dreta: Nolis, Rojo, Muguerza, Miranda, Arcos (脿rb.), Presto, Conic, Olazabal.
07/04/2018 18:00 TITUS BADALONA 4 3 MARPEX BERAUN ERRENTERIA T.M.
ABC聽MARPEX BERAUN ERRENTERIA T.M. XYZ聽TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A DANIEL CONIC Y JORDI MIRANDA ANTOLIN 11-9 11-9 11-4 3聽–聽0 1 – 0
B ADRIAN PRESTO PALACIO X PAU NOLIS FA脩ANAS 8-11 9-11 4-11 0聽–聽3 1 – 1
C JUAN OLAZABAL MONTERO Z IKER MUGUERZA IRAOLA 4-11 3-11 11-13 0聽–聽3 1 – 2
A DANIEL CONIC X PAU NOLIS FA脩ANAS 11-4 11-6 11-7 3聽–聽0 2 – 2
C JUAN OLAZABAL MONTERO Y JORDI MIRANDA ANTOLIN 5-11 4-11 11-8 4-11 1聽–聽3 2 – 3
B ADRIAN PRESTO PALACIO Z IKER MUGUERZA IRAOLA 8-11 4-11 11-8 11-4 11-6 3聽–聽2 3 – 3
D DANIEL CONIC聽
ADRIAN PRESTO PALACIO
D PAU NOLIS FA脩ANAS
IKER MUGUERZA IRAOLA
11-7 6-11 11-8 2-11 9-11 2聽–聽3 3 – 4

+ V铆deo del partit de dobles


Preferent ‘A’
聽4聽聽Tariq Badalona
聽2聽 El Cercle de Gr脿cia

脌lex Bocanegra (2), Jordi Garcia (1), Adri脿 Marc P茅rez (1), David Pujol


Preferent ‘B’
聽3聽 Charlotte鈥檚 Grill Badalona
聽4聽 CTT Amics Terrassa

Josep Maria Nolis (0), Xavier Mont脿帽ez (2), Arnau Lloret (1)


1a Territorial ‘A’
聽1聽聽Badalona Idiomes
聽5聽 UE Sant Cugat

V铆ctor Pan茅 (1), N猫stor Gim茅nez (0), Ricard Dalmau (0)


1a Territorial ‘B’
聽1聽 CTT Roda de Ter
聽5聽聽Forn Bertran Badalona

Pere Crespo (1), Xavier Floreta (2), Pau Menino (2)


2a A Territorial
聽5聽 CN Sabadell
聽1聽聽Badagres Badalona

Xavier Marim贸n (1), Wen Long Xia (0), Edson Solarte (0)


2a B Territorial
聽6聽聽Protec Badalona
聽0聽 ATT Premi脿 de Mar

Joan Maqueda (2), Sergi Mesa (2), Enric Ruiz B. (2)


3a Territorial ‘A’
聽–聽聽BDabogados Badalona
聽–聽 Descansa

3a Territorial ‘B’
聽2聽聽Euroclima Badalona
聽4聽 TT Parets

David Ruescas (1), Jan Millan (1), Mario Martos (0), Adri脿 Martos


2a A Veterans
聽–聽聽Titus Badalona
聽–聽 Descansa

3a A Veterans
聽–聽聽Turris Badalona
聽–聽 Descansa

3a B Veterans
聽–聽 C&M Associats Badalona
聽–聽Descansa

Campionats de Barcelona de Joves

+ Veure not铆cia completa del Campionat de Barcelona de Joves

Deixa un comentari

L'adre莽a electr貌nica no es publicar脿. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informaci贸 del vostre comentari 茅s processada