馃彄馃啔 SETMANA TR脌GICA ALS DOBLES

El tennis taula pot ser molt cruel i s’ha tornat a demostrar aquest cap de setmana amb quatre encontres que han acabat en el 7猫 partit, el de desempat, el dels male茂ts dobles per a molts. Nom茅s l’equip de 2a ‘A’ ha pogut v猫ncer el partit dels nervis, mentre que els dos equips de Preferent i el de 2a ‘B’ han sucumbit.

Derrota tamb茅 a Divisi贸 d’Honor, que presentava un equip amb l’infantil Lloret per a foguejar-lo a la categoria, mentre que els rivals venien amb l’artilleria pesada: el local Roca, el consolidat Caymel i el flamant fitxatge indi聽Vishwakarma. Fern脿ndez i Prados van sumar un valu贸s punt cadasc煤, per貌 res van poder fer davant la rapidesa de l’indi. Blaus i vermells es situen a la zona tranquil路la de la taula.

A Primera Estatal, tot i no jugar, la jornada ha deixat la classificaci贸 encara m茅s atape茂da, si 茅s que era possible. El pen煤ltim classificat, l’Almoster, va aconseguir derrotar l’Olesa (tamb茅 als dobles) i deixa als Olesans amb 5 vict貌ries i a Vic, Badalona i Almoster amb 4. Entre tots quatre equips hauran de sortir-ne dos que perdin la categoria.

A Preferent, la derrota als dobles del Tariq contra el 2n classificat, el Matar贸, els deixa encara en primera posici贸, ja que badalonins i capgrossos empaten a punts, per貌 amb l’average favorable als blaus.


Divisi贸 d’Honor
聽2聽聽Sosmatic Badalona
聽4聽聽CTT Olot

Adri脿 Fern脿ndez (1), Antoni Prados (1), Pau Lloret (0), Wen Long Xia

D'esquerra a dreta: Xia, Lloret, Prados, Fern脿ndez, Serra (ent.), Villahoz (脿rb.), Vishwakarma, Roca, Caymel.
24/02/2018 18:00 SOSMATIC BADALONA 2 4 CTT OLOT – AMMERL脛NDER
ABC聽CTT OLOT – AMMERL脛NDER XYZ聽SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A MARC CAYMEL ROMERO Y PAU LLORET RIGAT 11-7 11-6 11-8 3聽–聽0 1 – 0
B PANKAJ KUMAR VISHWAKARMA X ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 11-9 11-9 13-11 3聽–聽0 2 – 0
C ARNAU ROCA SALA Z ANTONI PRADOS LOPEZ 14-16 11-6 5-11 10-12 1聽–聽3 2 – 1
A MARC CAYMEL ROMERO X ADRIA FERNANDEZ SANCHEZ 12-14 9-11 8-11 0聽–聽3 2 – 2
C ARNAU ROCA SALA Y PAU LLORET RIGAT 11-5 11-4 11-5 3聽–聽0 3 – 2
B PANKAJ KUMAR VISHWAKARMA Z ANTONI PRADOS LOPEZ 11-6 8-11 11-6 11-3 3聽–聽1 4 – 2

+ Fotografies (Antonio 脕lvarez)

+ V铆deo (TV Badalona)


1a Divisi贸 Estatal
聽–聽聽Titus Badalona
聽–聽Descansa


Preferent ‘A’
聽4聽聽CN Matar贸
聽3聽聽Tariq Badalona

脌lex Bocanegra (1), Marc Serra (2), Jordi Garcia (0)


Preferent ‘B’
聽4聽 CN Sabadell
聽3聽聽Charlotte鈥檚 Grill Badalona

Toni Mart铆nez (1), Xavier Mont脿帽ez (0), Ferran Novell (2)


1a Territorial ‘A’
聽1聽 TT Els 8 de la Garriga
聽5聽聽Badalona Idiomes

V铆ctor Pan茅 (2), N猫stor Gim茅nez (2), Ricard Dalmau (1)


1a Territorial ‘B’
聽4聽聽Forn Bertran Badalona
聽2聽 CTT Vilanova i la Geltr煤

Pere Crespo (2), Xavier Floreta (1), Pau Menino (1)


2a A Territorial
聽4聽聽Badagres Badalona
聽3聽 CTT Olesa

Xavier Marim贸n (2,5), Eudald Menino (1,5), Wen Long Xia (0), Edson Solarte (NP)


2a B Territorial
聽4聽聽Falcons Sabadell AE
聽3聽聽Protec Badalona

Joan Maqueda (1), David Pujol (2), Ivan Rojo (0)


3a Territorial ‘A’
聽4聽聽BDabogados Badalona
聽2聽 CTT Amics Terrassa ‘B’

J. Gabriel Garc茅s (0), Jaume Vall猫s (2), Jordi Codina (2)


3a Territorial ‘B’
聽–聽聽Euroclima Badalona
聽–聽Descansa


2a A Veterans
聽1聽聽Falcons Sabadell AE
聽5聽聽Titus Badalona

Antoni Figueras (1), Josep Maria Nolis (2), Toni Mart铆nez (2)


3a A Veterans
聽6聽聽SCR El Ciervo
聽0聽聽Turris Badalona

Joan Maqueda (0), Enric Ruiz B. (0), Jose M. Pulido (0)


3a B Veterans
聽4聽 C&M Associats Badalona
聽2聽聽CTT Ateneu 1882 ‘B’

Llu铆s Farr茅s (1), Jaume Vall猫s (1), Joan Noguera (2)


Circuit Promeses Individual (6a Fase)
Calella

Nivell 鈥淎鈥:聽Ferran Novell (4t de Grup), Pau Menino (4t de Grup)
Nivell 鈥淏鈥:聽Arnau Lloret (Campi贸),聽Xavier Mont脿帽ez (Subcampi贸)
Nivell 鈥淐鈥:聽Eudald Menino (4t de Grup)
Nivell 鈥淒鈥:聽David Ruescas (1/8 de Final),聽Ivan Rojo (Campi贸),聽Marina Bueno (PDF)
Entrenador:聽Marc Serra

Sant Joan Desp铆

Nivell 鈥淓鈥:聽Jan Millan (Subcampi贸)
Nivell 鈥淔鈥:聽Adri脿n Martos (Semifinalista)
Entrenador:聽–

Sabadell

Nivell 鈥淕鈥:聽脌lex Cases (5猫 de Grup),聽Mario Martos (1/8 de Final)
Nivell 鈥淗鈥:聽Mariona Bachs (4a de Grup)
Entrenador:聽–

Reina Elisenda

Nivell 鈥淚鈥:聽Adri脿 Maroto (lesi贸), Mario Rojo (4t de Grup)
Nivell 鈥淛鈥:聽Pau L贸pez (Subcampi贸), Daniel Herrera (5猫 de Grup),聽Jofre Gil (4t de Grup),聽Jordi Lloret (4t de Grup)
Nivell 鈥淜鈥:聽Daniel Garcia (baixa),聽Aitor Higueras (baixa), Toni Rodr铆guez (5猫 de Grup)
Nivell 鈥淟鈥:聽Joan Chap铆n (1/4 de Final),聽Adri脿 Dalmau (1/8 de Final),聽Carlos Mart铆nez (baixa)
Entrenador:聽脌lex Bocanegra

Sant Cugat

Nivell 鈥淢鈥:聽Gerard Hern脿ndez (1/8 de Final)
Nivell 鈥淣鈥:聽–
Entrenador:聽–

Reina Elisenda

Nivell 鈥淥鈥:聽Adri脿 Robles (1/4 de Final), Arnau Ravent贸s (1/4 de Final)
Nivell 鈥淧鈥:聽Pol Poveda (5猫 de Grup), 脥zan Pimentel (5猫 de Grup), Nil Montany脿 (5猫 de Grup), Mart铆 Puigcorb茅 (4t聽de Grup)
Nivell 鈥淨鈥:聽Marcel Sanz (5猫 de Grup), Marcel Miralles (5猫 de Grup)
Entrenador:聽Jordi Garcia

Deixa un comentari

L'adre莽a electr貌nica no es publicar脿. Els camps necessaris estan marcats amb *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.