SET EQUIPS AMB OPCIONS D’ASCENS
EL PRIMER EQUIP, EN ZONA D’ASCENS
El Sosmatic Badalona ha tornat del País Basc amb un bon botí: dues victòries i una derrota contra el líder. Amb aquests resultats i a falta d’una jornada, els blaus són quarts i, comptant que el Leka Enea és un filial, tindrien dret a jugar la Fase d’Ascens a Superdivisió per segon any consecutiu.
EL TITUS, SEGON
El segon equip del club va escombrar l’Olesa a casa (6-0) i es col·loca segon a la taula, empatat amb l’Olot. Es preveu un empat múltiple que podria deixar els blaus també en zona d’ascens, apretant des de sota els seus companys del Sosmatic. Caldrà esperar la darrera jornada on el Titus rebrà el líder, el Sant Jordi d’Eivissa.
PASSADÍS A RIPOLL
El Charlotte’s Grill de tercera divisió, ja amb el títol de lliga a la butxaca, va sumar una gran victòria a domicili contra el segon classificat, un Ripoll que ho va posar difícil (3-4, 2-3 als dobles) i que s’hi jugava la classificació per la Fase d’Ascens. Els del Ripollès van fer el passadís als campions abans de començar el partit.
FINAL DE LA FASE REGULAR A LES LLIGUES TERRITORIALS
Les lligues provincials de Barcelona han arribat a la darrera jornada de la fase regular, deixant el Decathlon Badalona com a sotscampió i classificat per a la Fase d’Ascens a Tercera Divisió Estatal. El Badagres Badalona (4ts), el Protec Badalona (3rs) i el Turris Badalona (4ts) mantenen opcions i jugaran els seus respectius playoffs de promoció d’ascens.
El Forn Bertran Badalona i el Badalona Idiomes (8ens) a priori mantindran la categoria en el playoff de promoció de descens (només baixa 1 equip de 12).
ROJO REPETEIX PODI
El benjamí Mario Rojo va tornar a ser tercer, aquesta vegada al Campionat de Barcelona Benjamí, repetint d’aquesta manera el resultat aconseguit la setmana passada al Top 8 barceloní de la mateixa categoria. En David Ruescas en juvenils i en Jordi Lloret també en benjamins van estar a prop de les medalles, caient a quarts de final. Montáñez, Bueno, Raventós, Maroto, Bachs, Blancafort i Argemí van ser els altres badalonins classificats pel Campionat de Barcelona, on només hi tenien dret a participar els 24 millors de cada categoria del Circuit Promeses.
ELS VETERANS SALVEN EL PRIMER MATCH BALL
El primer equip de Veterans del club va aconseguir evitar el descens directe a 2a ‘B’ in extremis (3-4 a Gràcia) i participarà al playoff de repesca per mantenir-se un any més a 2a ‘A’, la segona categoria provincial de Veterans.
Divisió d’Honor Estatal Masculina
2 TM Peñaskal
4 Sosmatic Badalona
Adrià Fernàndez (2), Pau Lloret (1), Martí Pèlachs (1)
D'esquerra a dreta: Guzmán, Granko, Mateos, Izquierdo (àrb.), Lloret, Fernàndez, Pèlachs.
ABC TM PEÑASKAL | XYZ SOSMATIC BADALONA | J1 | J2 | J3 | J4 | J5 | ||||
A | Lic: 27570 LUIS GUZMAN |
Y | Lic: 16381 MARTI PELACHS |
7-11 | 11-8 | 9-11 | 4-11 | 1 – 3 | 0 – 1 | |
B | Lic: 7015 JORGE MATEOS |
X | Lic: 15142 ADRIA FERNANDEZ |
6-11 | 10-12 | 9-11 | 0 – 3 | 0 – 2 | ||
C | Lic: 29353 PEDRO GRANKO |
Z | Lic: 16795 PAU LLORET |
11-3 | 8-11 | 11-2 | 11-7 | 3 – 1 | 1 – 2 | |
A | Lic: 27570 LUIS GUZMAN |
X | Lic: 15142 ADRIA FERNANDEZ |
7-11 | 1-11 | 1-11 | 0 – 3 | 1 – 3 | ||
C | Lic: 29353 PEDRO GRANKO |
Y | Lic: 16381 MARTI PELACHS |
14-12 | 11-6 | 11-8 | 3 – 0 | 2 – 3 | ||
B | Lic: 7015 JORGE MATEOS |
Z | Lic: 16795 PAU LLORET |
6-11 | 7-11 | 8-11 | 0 – 3 | 2 – 4 | ||
Juegos: 7 – 13 | Puntos: 163 – 190 |
Divisió d’Honor Estatal Masculina
2 Beraun Errenteria TM
4 Sosmatic Badalona
Adrià Fernàndez (1), Pau Lloret (2), Martí Pèlachs (1)
D'esquerra a dreta: Gaspar, Vallejo, Olazabal, Mancha (àrb.), Lloret, Fernàndez, Pèlachs.
ABC MARPEX BERAUN ERRENTERIA T.M. | XYZ SOSMATIC BADALONA | J1 | J2 | J3 | J4 | J5 | ||||
A | Lic: 8686 EDER VALLEJO |
Y | Lic: 16381 MARTI PELACHS |
11-6 | 11-4 | 11-3 | 3 – 0 | 1 – 0 | ||
B | Lic: 22695 PEIO GASPAR |
X | Lic: 15142 ADRIA FERNANDEZ |
6-11 | 2-11 | 8-11 | 0 – 3 | 1 – 1 | ||
C | Lic: 21756 JUAN OLAZABAL |
Z | Lic: 16795 PAU LLORET |
11-8 | 5-11 | 10-12 | 8-11 | 1 – 3 | 1 – 2 | |
A | Lic: 8686 EDER VALLEJO |
X | Lic: 15142 ADRIA FERNANDEZ |
11-9 | 14-12 | 12-10 | 3 – 0 | 2 – 2 | ||
C | Lic: 21756 JUAN OLAZABAL |
Y | Lic: 16381 MARTI PELACHS |
13-11 | 7-11 | 6-11 | 11-7 | 3-11 | 2 – 3 | 2 – 3 |
B | Lic: 22695 PEIO GASPAR |
Z | Lic: 16795 PAU LLORET |
4-11 | 11-9 | 7-11 | 5-11 | 1 – 3 | 2 – 4 | |
Juegos: 10 – 12 | Puntos: 187 – 212 |
Divisió d’Honor Estatal Masculina
5 Irun Leka Enea MT
1 Sosmatic Badalona
Adrià Fernàndez (0), Pau Lloret (1), Martí Pèlachs (0)
D'esquerra a dreta: Pèlachs, Lloret, Fernàndez, Garcia (àrb.), Angulo, Palacios, Lafon.
ABC IRUN LEKA ENEA | XYZ SOSMATIC BADALONA | J1 | J2 | J3 | J4 | J5 | ||||
A | Lic: 21733 MIKEL ANGULO |
Y | Lic: 16795 PAU LLORET |
8-11 | 8-11 | 9-11 | 0 – 3 | 0 – 1 | ||
B | Lic: 7535 DANIEL PALACIOS |
X | Lic: 16381 MARTI PELACHS |
11-5 | 11-3 | 11-2 | 3 – 0 | 1 – 1 | ||
C | Lic: 29412 KEVIN LAFON |
Z | Lic: 15142 ADRIA FERNANDEZ |
11-13 | 11-6 | 11-6 | 9-11 | 11-8 | 3 – 2 | 2 – 1 |
A | Lic: 21733 MIKEL ANGULO |
X | Lic: 16381 MARTI PELACHS |
4-11 | 11-5 | 13-11 | 11-8 | 3 – 1 | 3 – 1 | |
C | Lic: 29412 KEVIN LAFON |
Y | Lic: 16795 PAU LLORET |
11-2 | 11-4 | 11-9 | 3 – 0 | 4 – 1 | ||
B | Lic: 7535 DANIEL PALACIOS |
Z | Lic: 15142 ADRIA FERNANDEZ |
11-0 | 11-0 | 11-0 | 3 – 0 | 5 – 1 | ||
Juegos: 15 – 6 | Puntos: 216 – 137 |
1a Divisió Estatal Masculina
6 Titus Badalona
0 CTT Olesa
Jordi Miranda (2), Pau Nolis (2), Àlex Bocanegra (2)
D'esquerra a dreta: Bocanegra, Miranda, Nolis, Barceló (àrb.), Castro, Gascón, Moscoso.
ABC BLANXART OLESA | XYZ TITUS BADALONA | J1 | J2 | J3 | J4 | J5 | ||||
A | Lic: 20295 DANIEL CASTRO |
Y | Lic: 21650 JORDI MIRANDA |
6-11 | 7-11 | 11-5 | 12-14 | 1 – 3 | 0 – 1 | |
B | Lic: 7412 RENATO MOSCOSO |
X | Lic: 2106 PAU NOLIS |
0-11 | 0-11 | 0-11 | 0 – 3 | 0 – 2 | ||
C | Lic: 9829 ALEJANDRO GASCON |
Z | Lic: 18423 ALEXANDER BOCANEGRA |
10-12 | 11-8 | 5-11 | 13-11 | 9-11 | 2 – 3 | 0 – 3 |
A | Lic: 20295 DANIEL CASTRO |
X | Lic: 2106 PAU NOLIS |
8-11 | 9-11 | 11-9 | 3-11 | 1 – 3 | 0 – 4 | |
C | Lic: 9829 ALEJANDRO GASCON |
Y | Lic: 21650 JORDI MIRANDA |
2-11 | 2-11 | 11-9 | 5-11 | 1 – 3 | 0 – 5 | |
B | Lic: 7412 RENATO MOSCOSO |
Z | Lic: 18423 ALEXANDER BOCANEGRA |
0-11 | 0-11 | 0-11 | 0 – 3 | 0 – 6 | ||
Juegos: 5 – 18 | Puntos: 135 – 244 |
1a Divisió Estatal Femenina
– Tariq Badalona
– Descansa
3a Divisió Estatal Masculina
3 CTT Ripoll
4 Charlotte’s Grill Badalona
Marc Serra (2,5), Àngel Carrión (1,5), Toni Martínez (0)
D'esquerra a dreta: Martínez, Carrión, Serra, Aragall (àrb.), Coll, Selles, Cardona.
Preferent ‘A’
5 Aliança Lliçà
1 Decathlon Badalona
Pau Menino (1), Xavier Montàñez (0), Joan Maqueda (0)
Preferent ‘B’
4 CTT Vilafranca
3 Forn Bertran Badalona
Adrià Marc Pérez (1), David Ruescas (2), Ivan Rojo (0)
1a Territorial
3 CTT Calella
4 Badalona Idiomes
Nèstor Giménez (1,5), Ricard Dalmau (0), Josep Maria Nolis (2,5)
2a A Territorial
4 Badagres Badalona
2 CTT La Torre de Claramunt
Joan Maqueda, Eudald Menino (2), Wen Long Xia (1), Marina Bueno (1)
2a B Territorial ‘A’
4 Turris Badalona
2 Lluïsos de Gràcia ‘B’
Jordi Pané (2), Jaume Forés (1), Álvaro Tàrraga (1)
2a B Territorial ‘B’
1 Lluïsos de Gràcia ‘A’
5 Protec Badalona
Sergi Mesa (1), Víctor Benito (2), Jan Millan (2)
3a Territorial ‘A’
4 BDabogados Badalona
2 Agrupació Congrés ‘B’
Enric Ruiz M. (1), Domènec Ratera (1), Jordi Codina (2)
3a Territorial ‘B’
0 Euroclima Badalona
6 TT Prat
Carlos Martínez (0), Daniel Herrera (0), Jofre Gil (0)
3a Territorial ‘C’
1 Euroclima Badalona
5 CC Sant Andreu
Adrià Robles (1), Toni Rodríguez (0), Saül Requena (0)
2a A Veterans
3 El Cercle de Gràcia
4 Titus Badalona
Josep Maria Nolis (0,5), Toni Martínez (2,5), F. Xavier Marimon (1)
3a B Veterans ‘A’
6 Titus Badalona
0 CTT Ateneu 1882
Sergi Cerdà (2), Enric Ruiz B. (2), Joan Maqueda (2)
3a B Veterans ‘B’
6 Lluïsos de Gràcia
0 Titus Badalona
Domènec Ratera (0), Jordi Codina (0), Jordi Rull (0)
Campionat de Barcelona de Joves
Reina Elisenda
Juvenil: David Ruescas (1/4 de Final), Xavier Montàñez (3r de Grup)
Infantil: Marina Bueno (4a de Grup)
Entrenador: Marc Serra
Reina Elisenda
Aleví: Mariona Bachs (baixa), Adrià Maroto (3r de Grup), Arnau Raventós (3r de Grup)
Benjamí: Mario Rojo (Semifinalista), Jordi Lloret (1/4 de Final)
Pre- Benjamí: Ïu Argemí (4t de Grup)
Femení: Anna Blancafort (4a de Grup)
Entrenador: Jordi Garcia