OPEN CATALUNYA 1A FASE

Jordi Bacarisas (Èpic) ha guanyat la primera fase de l’Open Catalunya Sènior ‘B’, imposant-se a Ivan Martínez (Ateneu 1882). En 3a posició ha quedat Enric Bosch (Sant Cugat), que ha vençut a Max Ugarte (Tàrraco) per un ajustat 3 a 2. Els quatre primers classificats jugaran la següent fase a la categoria Sènior ‘A’.

Marc Serra ha estat l’únic representant del CE Badalona ‘Over Giramon’ que ha jugat aquesta competició, ja que Isaac Llopis no ha pogut participar per lesió i Ferran Roca no hi ha pogut assitir per altres motius.
Carles Nieto, en canvi, va arribar amb cinc minuts de retard i no el van deixar participar a la categoria Juvenil ‘B’.

Per tant, els únics resultats del club els ha protagonitzat Marc Serra, que ha quedat tercer del seu grup, empatant en la primera posició amb Ramon Clivillé (Falcons de Sabadell) i Jaume Pubill (TT Olesa), però per la diferència de jocs no ha pogut passar a la fase d’eliminatòries. Serra ha vençut a Jordi Mimó (TT Olesa) per 3-2, remuntant un parcial de 1 a 2, a Carles Pina (CTT Vilanova) per 3-1 i a Alberto Poza (TT Parets) també per 3-1, però ha perdut contra Jaume Pubill (TT Olesa) per un clar 0-3. En l’últim partit on es jugava la 1a posició ha guanyat a Ramon Clivillé, però al badaloní només li valia el 3 a 0 per a poder classificar-se i el sabadellenc amb un onze en tenia prou i l’ha aconseguit (3-1).

QUADRE D’HONOR:
Masculí

Sènior ‘A’: 1r O. Monzó (Madeira), 2n F. Brugada (Falcons), 3r P. Navarro (Ripollet)

Sènior ‘B’: 1r J. Bacarisas (Èpic), 2n I. Martínez (Ateneu), 3r E. Bosch (Sant Cugat)

Juvenil ‘A’: 1r M. Olivé (Tàrraco), 2n A. Beneyto (Vic), 3r J. Bigorra (Falcons)

Juvenil ‘B’: 1r M. Caymel (Borges), 2n R. Alert (Igualada), 3r D. Casiñol (Bàscara)

Infantil ‘A’: 1r J. Basart (Calella), 2n Y.J. Ramos (Mataró), 3r G. Solà (Hospitalet)

Infantil ‘B’: 1r E. Vàzquez (Nàstic), 2n A. Herrero (Bàscara), 3r M. Solés (La Bisbal)

AlevÍ: 1r A. Rull (Nàstic), 2n M. Vilà (Bàscara), 3r J.M. Pozuelo (Tàrraco)

Femení

Sènior : 1a J. Hernàndez (Calella), 2a M. Zamorano (Ripollet), 3a C. Cejas (Calella)

Juvenil: 1a A. Cladellas (Mataró), 2a E. Vicent (Mataró), 3a J. Roca (Passió)

Infantil: 1a M. Ferret (Ripollet), 2a L. Muntanya (Ripollet), 3a Laia Gil (Bagà)

AlevÍ: 1a J. Roca (Passió), 2a N. Escartín (Passió), 3a J. Carbó (Calella)

 

+ Resultats

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *