🏓🆚 GRAN DEBUT DE PÈLACHS A DIVISIÓ D’HONOR

LA MAJORIA D’EQUIPS DEL CLUB COMENCEN LA LLIGA AMB BON PEU

El primer equip s’estrenava a casa en la seva segona campanya a la Divisió d’Honor i ho feia amb una important victòria davant del que es preveu ser un rival directe per la permanència, el Borges. Martí Pèlachs, la nova incorporació, debutava davant el que serà la seva afició amb una magnífica actuació, sumant dos punts per a l’equip que serien claus per la victòria, a més de protagonitzar partits molt vistosos. Navarro i Fernàndez van complir amb Gonzàlez i Latorre, respectivament, però no van poder esgarrapar-li cap punt a Andrade, el base indiscutible dels de Les Garrigues.

A Primera Estatal, dura derrota del Titus en el desempat, però amb bones sensacions, ja que tots els jugadors bon puntuar i van demostrar estar a l’alçada, Dues remuntades d’Almagro quan perdia 0-2 i una nova remuntada als dobles (1 a 2 i 5-8)van evitar la victòria badalonina.

A Tercera Estatal, debut a la categoria del Charlotte’s Grill amb una victòria incontestable (6 a 0 i 18-1) contra el Sant Quirze de Besora.


Divisió d’Honor Estatal Masculina
 4  Sosmatic Badalona
 2  CTT Borges

Pere Navarro (1), Adrià Fernàndez (1), Martí Pèlachs (2)

D'esquerra a dreta: Pèlachs, Navarro, Fernàndez, Serra (ent.), Villahoz (àrb.), Andrade, Gonzàlez, Latorre.
29/09/2018 18:00 SOSMATIC BADALONA 4 2 CLUB TENNIS TAULA BORGES
ABC SOSMATIC BADALONA XYZ CLUB TENNIS TAULA BORGES J1 J2 J3 J4 J5
A MARTI PELACHS Y DAVID GONZALEZ 11-6 6-11 11-8 11-7 3 – 1 1 – 0
B ADRIA FERNANDEZ X JORDI LATORRE 11-8 11-5 11-8 3 – 0 2 – 0
C PERE NAVARRO Z JOSEP LLUIS ANDRADE 6-11 11-6 12-14 9-11 1 – 3 2 – 1
A MARTI PELACHS X JORDI LATORRE 8-11 11-6 11-5 15-13 3 – 1 3 – 1
C PERE NAVARRO Y DAVID GONZALEZ 11-7 11-2 11-5 3 – 0 4 – 1
B ADRIA FERNANDEZ Z JOSEP LLUIS ANDRADE 9-11 7-11 11-3 12-10 8-11 2 – 3 4 – 2

+ Fotografies (Antonio Álvarez)

+ Vídeo (TV Badalona)


1a Divisió Estatal Masculina
 4  CTT Ateneu 1882
 3  Titus Badalona

Jordi Miranda (1), Pau Lloret (1), Àlex Bocanegra (1)

D'esquerra a dreta: Bocanegra, Lloret, Miranda, Miró (àrb.), Díaz, Almagro, Araqué.
29/09/2018 17:00 C.T.T. ATENEU 1882 4 3 TITUS BADALONA
ABC C.T.T. ATENEU 1882 XYZ TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A ADRIAN ARAQUE Y JORDI MIRANDA 14-16 11-6 3-11 4-11 1 – 3 0 – 1
B JUAN DIAZ X PAU LLORET 11-9 11-5 8-11 2-11 7-11 2 – 3 0 – 2
C MARCOS ALMAGRO Z ALEXANDER BOCANEGRA 6-11 4-11 11-7 11-6 11-6 3 – 2 1 – 2
A ADRIAN ARAQUE X PAU LLORET 12-10 11-6 11-8 3 – 0 2 – 2
C MARCOS ALMAGRO Y JORDI MIRANDA 8-11 5-11 11-6 11-7 11-9 3 – 2 3 – 2
B JUAN DIAZ Z ALEXANDER BOCANEGRA 11-9 8-11 7-11 6-11 1 – 3 3 – 3
D MARCOS ALMAGRO
ADRIAN ARAQUE
D PAU LLORET
ALEXANDER BOCANEGRA
11-9 18-20 6-11 11-9 11-6 3 – 2 4 – 3

3a Divisió Estatal Masculina
 6  Charlotte’s Grill Badalona
 0  ATT Sant Quirze de Besora

Marc Serra (2), Àngel Carrión (2), Toni Martínez (2), Sergi Bocanegra

D'esquerra a dreta: Carrión, Martínez, Serra, Bocanegra, Perona (àrb.), Salvador, De Miguel, Casadesús, Colomer.

Preferent ‘A’
 1  CETT Esparreguera
 5  Decathlon Badalona

Pau Menino (2), Ferran Novell (1), Xavier Montàñez (2)


Preferent ‘B’
 3  CTT Cardedeu
 4  Forn Bertran Badalona

Jordi Garcia (1,5), Adrià Marc Pérez (1,5), David Ruescas (1)


1a Territorial
 2  CETT Esparreguera
 4  Badalona Idiomes

Nèstor Giménez (2), Gabriel Ruiz (1), Xavier Marimon (1)



2a A Territorial
 2  Badagres Badalona
 4  CTT L’Hospitalet

Joan Maqueda (0), Ivan Rojo (0), Marina Bueno (2)


2a B Territorial ‘A’
 5  Turris Badalona
 1  CTT Sallent

Sergi Cerdà (2), Álvaro Tàrraga (2), Edson Solarte (1)


2a B Territorial ‘B’
 1  ATT Castellar
 5  Protec Badalona

David Pujol (2), Sergi Mesa (1), Jan Millan (2)


3a Territorial ‘A’
 6  BDabogados Badalona
 0  CTT Barcelona ‘D’

Enric Ruiz M. (1), Domènec Ratera (2), Jordi Codina (2), Sergi Garriga (1)


3a Territorial ‘B’
 6  CTT Ateneu 1882
 0  Euroclima Badalona

Mariona Bachs (0), Jofre Gil (0), Carlos Martínez (0)


3a Territorial ‘C’
 0  Euroclima Badalona
 6  Agrupació Congrés

Adrià Robles (0), Arnau Raventós (0), Marcel Sanz (0)


Open Barcelona (1a Fase)
Reina Elisenda (Barcelona)

2a Categoria: David Ruescas (Campió), Jan Millan (Tercer), Ivan Rojo (1/4 Final), Joan Maqueda (3r Grup), Marina Bueno (3a Grup)

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

Open chat
Vols parlar amb nosaltres?