🏓🆚 ELS BLAUS COMENCEN L’ANY EN PLENA FORMA

LA VICTÒRIA DE LA TRANQUIL·LITAT

El primer equip ha començat l’any i la segona volta a casa i amb victòria contra un equip de la part alta de la taula, però que jugarà tota el que resta de lliga sense estranger. Amb els resultats d’aquesta jornada el Sosmatic s’allunya tres partits per sobre del descens, fet que li permetrà afrontar la resta de la lliga amb menys pressió i, potser, donar oportunitats als joves del planter. Fernàndez va ser l’artífex de la victòria local al derrotar a un dels millors jugadors de la lliga com és Brugada (85% i 1.760 punts) en un partit vibrant que es va decidir al cinquè joc.

 

REFLEX DEL PRIMER EQUIP

El primer filial del club, el Titus, va completar un partit gairebé perfecte a Sant Cugat (6-0, 18-4) i d’aquesta manera s’allunya fins a quatre partits per sobre el descens i mira més cap amunt que cap avall, tot i que la lluita per la fase d’ascens és estèril, ja que per poder-la disputar el primer equip hauria d’aspirar a la Superdivisió. Curiosament, dels 10 partits restants, 7 seran a casa.

 

EL CHARLOTTE’S ÉS ENCARA MÉS LÍDER

Victòria més complicada de l’esperada a casa del penúltim classificat, el Sant Quirze de Besora, però que va servir per fer debutar al juvenil Montàñez que ho va fer amb una victòria i una derrota. La segona derrota lliguera de Bocanegra va fer trontollar l’equip, però Carrión amb una remuntada en el darrer partit va certificar la victòria. La jornada va deixar encara més líders els blaus amb la derrota del seu immediat perseguidor, el Cardedeu, que ara queda a quatre punts.

 

BONS RESULTATS A LES LLIGUES PROVINCIALS

El Decathlon Badalona i el Badalona Idiomes van endosar-li un parell de 6 a 0 a l’Esparreguera, els primers per col·locar-se en zona d’ascens a 3a Estatal i els segons per sortir de la zona perillosa a 1a Territorial. A 2a ‘B’, victòria important del Turris per seguir en segona posició.


Divisió d’Honor Estatal Masculina
 4  Sosmatic Badalona
 2  CN Sabadell

Pere Navarro (2), Adrià Fernàndez (2), Martí Pèlachs (0)

D'esquerra a dreta: Carrión (del.), Serra (ent.), Pèlachs, Navarro, Fernàndez, Villahoz (àrb.), Ruiz, Clivillé, Brugada.
ABC SOSMATIC BADALONA XYZ CLUB NATACIÓ SABADELL J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 16381
MARTI PELACHS
Y Lic: 3772
FERRAN BRUGADA
11-7 2-11 7-11 5-11 1 – 3 0 – 1
B Lic: 2562
PERE NAVARRO
X Lic: 17722
IVAN RUIZ
11-2 11-5 11-7 3 – 0 1 – 1
C Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ
Z Lic: 3252
RAMON CLIVILLE
11-3 11-2 11-6 3 – 0 2 – 1
A Lic: 16381
MARTI PELACHS
X Lic: 17722
IVAN RUIZ
8-11 6-11 9-11 0 – 3 2 – 2
C Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ
Y Lic: 3772
FERRAN BRUGADA
11-8 8-11 13-11 4-11 11-8 3 – 2 3 – 2
B Lic: 2562
PERE NAVARRO
Z Lic: 3252
RAMON CLIVILLE
11-4 11-8 11-5 3 – 0 4 – 2
Juegos: 13 – 8 Puntos: 194 – 164

A partir del minut 27:06


1a Divisió Estatal Masculina
 0  UE Sant Cugat
 6  Titus Badalona

Jordi Miranda (2), Pau Lloret (2), Pau Nolis (2)

D'esquerra a dreta: Nolis, Lloret, Miranda, Barceló (àrb.), Martín, Farrés, Cabello.
ABC TITUS BADALONA XYZ U.E. SANT CUGAT J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 2106
PAU NOLIS
Y Lic: 9102
ALBERT FARRES
11-7 11-7 7-11 11-8 3 – 1 1 – 0
B Lic: 21650
JORDI MIRANDA
X Lic: 3786
JOSE ANTONIO MARTIN
12-10 11-1 5-11 11-6 3 – 1 2 – 0
C Lic: 16795
PAU LLORET
Z Lic: 1965
GUALBERTO CABELLO
11-9 11-6 11-8 3 – 0 3 – 0
A Lic: 2106
PAU NOLIS
X Lic: 3786
JOSE ANTONIO MARTIN
11-13 11-3 13-11 13-11 3 – 1 4 – 0
C Lic: 16795
PAU LLORET
Y Lic: 9102
ALBERT FARRES
11-4 14-12 11-6 3 – 0 5 – 0
B Lic: 21650
JORDI MIRANDA
Z Lic: 1965
GUALBERTO CABELLO
9-11 11-9 11-5 11-5 3 – 1 6 – 0
Juegos: 18 – 4 Puntos: 238 – 174

1a Divisió Estatal Femenina
 –  Tariq Badalona
 –  Descansa

3a Divisió Estatal Masculina
 2  Sant Quirze TT
 4  Charlotte’s Grill Badalona

Àngel Carrión (2), Sergi Bocanegra (1), Xavier Montàñez (1), Toni Martínez

D'esquerra a dreta: Bocanegra, Carrión, Montàñez, Cunill (àrb.), Camprubí, Nofuentes, Ruiz.

Preferent ‘A’
 6  Decathlon Badalona
 0  CETT Esparreguera

Pau Menino (2), Ferran Novell (2), Pere Crespo (2)


Preferent ‘B’
 2  Forn Bertran Badalona
 4  CTT Cardedeu

Jordi Garcia (1), Xavier Floreta (0), Lis Pardo (1)


1a Territorial
 6  Badalona Idiomes
 0  CETT Esparreguera

Víctor Pané (2), Nèstor Giménez (2), David Ruescas (2)


2a A Territorial
 4  CTT L’Hospitalet
 3  Badagres Badalona

Joan Maqueda (1), Ivan Rojo (1), Marina Bueno (1)


2a B Territorial ‘A’
 3  CTT Sallent
 4  Turris Badalona

Álvaro Tàrraga (1,5), Edson Solarte (0), Dylan R. Thurgood (2,5)


2a B Territorial ‘B’
 1  Protec Badalona
 5  ATT Castellar

Sergi Mesa (0), Víctor Benito (1), Jan Millan (0), Mariona Bachs


3a Territorial ‘A’
 3  CTT Barcelona ‘D’
 4  BDabogados Badalona

Domènec Ratera (2), Jordi Rull (1,5), Sergi Garriga (0,5)


3a Territorial ‘B’
 3  Euroclima Badalona
 4  CTT Ateneu 1882

Carlos Martínez (1), Daniel Herrera (0), Àlex Cases (2)


3a Territorial ‘C’
 6  Agrupació Congrés ‘A’
 0  Euroclima Badalona

Adrià Robles (0), Marcel Sanz (0), Saül Requena (0)


2a A Veterans
 0  Titus Badalona
 6  Agrupació Congrés

Josep Maria Nolis (0), Toni Martínez (0), Enric Ruiz B. (0)


3a B Veterans ‘A’
 6  Titus Badalona
 0  Lluïsos de Gràcia

F. Javier Domingo (2), Xavier Barriga (2), Jordi Pané (2)


3a B Veterans ‘B’
 4  El Cercle de Gràcia
 3  Titus Badalona

Domènec Ratera (2), Sergi Garriga (1), Jordi Rull (0)


Circuit Promeses Individual (4a Fase)
Calella

Nivell ‘A’: Xavier Montàñez (1/4 de Final), David Ruescas (5è de Grup)
Nivell ‘B’:
 Jan Millan (N.P.), Marina Bueno (6a de Grup)
Nivell ‘C’:
 Ivan Rojo (5è de Grup), Álvaro Tàrraga (4t de Grup)
Nivell ‘D’:
 –
Entrenador:
 Marc Serra

Sabadell

Nivell ‘E’: Mariona Bachs (6a de Grup)
Nivell ‘F’: Joan Chapín (lesió), Adrià Maroto (5è de Grup)
Entrenador: Entre els companys

Sant Cugat

Nivell ‘G’: Àlex Cases (1/4 de Final), Mario Rojo (5è de Grup)
Nivell ‘H’: Daniel Herrera (1/8 de Final), Jofre Gil (lesió), Carlos Martínez (4t de Grup)
Entrenador: Àlex Bocanegra

Sant Joan Despí

Nivell ‘I’: Toni Rodríguez (4t de Grup), Jordi Lloret (5è de Grup), Arnau Raventós (1/4 de Final)
Nivell ‘J’: Ivan Gómez (1/4 de Final)
Entrenador: Entre els companys

Reina Elisenda

Nivell ‘K’: Anna Blancafort (1/8 de Final)
Nivell ‘L’: Adrià Robles (1/8 de Final), Martí Puigcorbé (4t de Grup), Marcel Sanz (5è de Grup)
Nivell ‘M’: Pol Poveda (5è de Grup), Saül Requena (4t de Grup), Nil Montanyà (6è de Grup)
Nivell ‘N’: Pol Mateu (baixa), Arnau Navarro (5è de Grup)
Entrenador: Sergi Mesa

Calella

Nivell ‘O’: , Joan Sau (5è de Grup), Rubèn Alcaide (baixa)
Nivell ‘P’: –
Entrenador: Entre els companys

Reina Elisenda

Nivell ‘Q’: Pol Alfonso (1/4 de Final), Marcos Perujo (6è de Grup)
Nivell ‘Y’: Sergi Sancho (1/8 de Final)
Nivell ‘Z’: Nuan Yang Wang (5è de Grup), Ïu Argemí (4t de Grup), Yu Qi Zheng (1/8 de Final), Zi Xuan Lin (N.P.), Yu Hang Zheng (6è de Grup),
Entrenador: Jordi Garcia

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada