🏓🆚 EL SOSMATIC TROBA LA TRANQUILITAT I EL CHARLOTTE’S TORNA A SER LÍDER

TRIPLE DESPLAÇAMENT A DH

El Sosmatic Badalona es desplaçava aquest cap de setmana a les espanyes per enfrontar-se a Valladolid, Burgos i Torrelavega. Dos rivals de la part baixa com el Valladolid (cuer) i el Torrelavega que els blaus van saber aprofitar amb contundents resultats (0-6 i 1-5). La nota negativa de la jornada va ser la desfeta a Burgos, en el partit de dobles, contra un equip que no va alinear els seus millors jugadors (4-3). Amb aquestes dues victòries contra rivals directes els badalonins es col·loquen a la zona tranquil·la de la taula, però sense perdre de vista la zona de descens, ara a dues victòries més l’average.

 

DERROTA A CASA DEL NÀSTIC

El Titus Badalona visitava el camp del Gimnàstic de Tarragona a Primera Estatal, el segon classificat. Els granes no van donar cap opció als blaus, que tot i sumar dos punts sobre el tercer jugador local, no van tenir opcions de puntuar en cap altre enfrontament. La setmana vinent visitaran el cuer amb l’esperança de sumar una nova victòria que els permeti acabar la primera volta lluny de la zona de descens.

 

CANVI DE LÍDER

A Tercera Estatal, el Charlotte’s afrontava un partit difícil a casa contra el tercer classificat, el Ripoll, sabent que el Cardedeu havia perdut amb el Mataró. Els blaus van sortir endollats i van passar per sobre dels ripollesos (6-0), recuperant així el liderat en solitari.

 

LA PEDRERA DEL CLUB CONTINUA PROGRESSANT

Novament els més joves del club, sota el nom d’Euroclima Badalona, van tornar a posar-se a prova a la 3a Fase del Circuit Promeses, destacant la Mariona Bachs, que va arribar a la final del Nivell F, l’Ivan Gómez i en Marcos Perujo que van guanyar els seus nivells i en Pol Alfonso que va ser semifinalista.


Divisió d’Honor Estatal Masculina
 0  Valladolid TM
 6  Sosmatic Badalona

Pere Navarro (2), Adrià Fernàndez (2), Martí Pèlachs (2)

D'esquerra a dreta: Martín, Gómez, González, Redondo (àrb.), Fernàndez, Navarro, Pèlachs.
ABC CLUB VALLADOLID TENIS DE MESA XYZ SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 3276
JORGE GONZALEZ
Y Lic: 2562
PERE NAVARRO
10-12 3-11 9-11 0 – 3 0 – 1
B Lic: 10198
DANIEL GOMEZ
X Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ
11-2 9-11 9-11 10-12 1 – 3 0 – 2
C Lic: 24151
FRANCISCO MARTIN
Z Lic: 16381
MARTI PELACHS
5-11 4-11 5-11 0 – 3 0 – 3
A Lic: 3276
JORGE GONZALEZ
X Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ
11-13 14-12 11-6 8-11 8-11 2 – 3 0 – 4
C Lic: 24151
FRANCISCO MARTIN
Y Lic: 2562
PERE NAVARRO
2-11 3-11 7-11 0 – 3 0 – 5
B Lic: 10198
DANIEL GOMEZ
Z Lic: 16381
MARTI PELACHS
6-11 8-11 11-13 0 – 3 0 – 6
Juegos: 3 – 18 Puntos: 164 – 224
 4  Burgos TM
 3  Sosmatic Badalona

Pere Navarro (1), Adrià Fernàndez (1), Martí Pèlachs (1)

D'esquerra a dreta: Codruta (ent.), Berzosa, Colina, Barbulescu, Núñez (àrb.), Pèlachs, Navarro, Fernàndez.
ABC UNIVERSIDAD DE BURGOS – TPF XYZ SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 28770
CRISTIAN BARBULESCU
Y Lic: 16381
MARTI PELACHS 
11-2 11-9 11-7 3 – 0 1 – 0
B Lic: 17323
DANIEL BERZOSA 
X Lic: 2562
PERE NAVARRO 
11-8 9-11 3-11 5-11 1 – 3 1 – 1
C Lic: 19271
AITOR COLINA 
Z Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ 
9-11 2-11 13-11 7-11 1 – 3 1 – 2
A Lic: 28770
CRISTIAN BARBULESCU
X Lic: 2562
PERE NAVARRO 
11-5 10-12 12-10 12-10 3 – 1 2 – 2
C Lic: 19271
AITOR COLINA 
Y Lic: 16381
MARTI PELACHS 
7-11 13-11 11-9 8-11 11-13 2 – 3 2 – 3
B Lic: 17323
DANIEL BERZOSA 
Z Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ 
11-7 11-8 9-11 11-9 3 – 1 3 – 3
D CRISTIAN BARBULESCU 
DANIEL BERZOSA 
D PERE NAVARRO 
ADRIA FERNANDEZ 
9-11 11-8 11-9 11-9 3 – 1 4 – 3
Juegos: 16 – 12 Puntos: 271 – 267
 1  ETM Torrelavega
 5  Sosmatic Badalona

Pere Navarro (2), Adrià Fernàndez (2), Martí Pèlachs (1)

D'esquerra a dreta: Pèlachs, Navarro, Fernàndez, García (àrb.), Caballero, Pérez, Fernández.
ABC ETM TORRELAVEGA XYZ SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 18699
RAUL CABALLERO 
Y Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ 
6-11 11-4 10-12 10-12 1 – 3 0 – 1
B Lic: 2261
ANDRES PEREZ 
X Lic: 2562
PERE NAVARRO 
8-11 9-11 6-11 0 – 3 0 – 2
C Lic: 20918
PEDRO FERNANDEZ 
Z Lic: 16381
MARTI PELACHS 
2-11 7-11 2-11 0 – 3 0 – 3
A Lic: 18699
RAUL CABALLERO 
X Lic: 2562
PERE NAVARRO 
14-16 10-12 1-11 0 – 3 0 – 4
C Lic: 20918
PEDRO FERNANDEZ 
Y Lic: 15142
ADRIA FERNANDEZ 
3-11 8-11 4-11 0 – 3 0 – 5
B Lic: 2261
ANDRES PEREZ 
Z Lic: 16381
MARTI PELACHS 
6-11 11-7 11-7 15-13 3 – 1 1 – 5
Juegos: 4 – 16 Puntos: 154 – 215

1a Divisió Estatal Masculina
 4  Gimnàstic Tarragona
 2  Titus Badalona

Jordi Miranda (1), Pau Lloret (1), Àlex Bocanegra (0)

D'esquerra a dreta: Barreneche, Calderó, Lari, Gebellí (àrb.), Lloret, Bocanegra, Miranda.
ABC ASISA GIMNASTIC DE TARRAGONA XYZ TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 3937
ALVARO BARRENECHE 
Y Lic: 18423
ALEXANDER BOCANEGRA 
11-0 11-4 11-6 3 – 0 1 – 0
B Lic: 3325
MARC LARI 
X Lic: 16795
PAU LLORET 
6-11 11-3 6-11 4-11 1 – 3 1 – 1
C Lic: 9795
ERIC CALDERO 
Z Lic: 21650
JORDI MIRANDA 
11-7 11-5 7-11 13-11 3 – 1 2 – 1
A Lic: 3937
ALVARO BARRENECHE 
X Lic: 16795
PAU LLORET 
11-9 11-1 11-3 3 – 0 3 – 1
C Lic: 9795
ERIC CALDERO 
Y Lic: 18423
ALEXANDER BOCANEGRA 
11-7 16-14 11-6 3 – 0 4 – 1
B Lic: 3325
MARC LARI 
Z Lic: 21650
JORDI MIRANDA 
7-11 5-11 14-12 10-12 1 – 3 4 – 2
Juegos: 14 – 7 Puntos: 209 – 166

3a Divisió Estatal Masculina
 6  Charlotte’s Grill Badalona
 0  CTT Ripoll

Marc Serra (2), Àngel Carrión (2), Sergi Bocanegra (2)

D'esquerra a dreta: Bocanegra, Carrión, Serra, Pérez (àrb.), Cardona, Coll, Sellas.

Preferent ‘A’
 4  UE Sant Cugat
 2  Decathlon Badalona

Pau Menino (1), Ferran Novell (1), Xavier Montàñez (0)


Preferent ‘B’
 2  ATT Castellar
 4  Forn Bertran Badalona

Xavier Floreta (2), Lis Pardo (2), David Ruescas (0)


1a Territorial
 4  CTT La Pobla de Lillet
 2  Badalona Idiomes

Nèstor Giménez (1), Ricard Dalmau (0), Josep Maria Nolis (1)


2a A Territorial
 5  Badagres Badalona
 1  Lluïsos de Gràcia

Joan Maqueda (1), Ivan Rojo (2), Marina Bueno (2)


2a B Territorial ‘A’
 5  Turris Badalona
 1  TT Torelló

Álvaro Tàrraga (1), Edson Solarte (1), Dylan R. Thurgood (2)


2a B Territorial ‘B’
 4  Vic TT
 2  Protec Badalona

David Pujol (1), Mariona Bachs (1), Jan Millan (0)


3a Territorial ‘A’
 4  BDabogados Badalona
 2  Lluïsos d’Horta

Enric Ruiz M. (2), Daniel Madurga (1), Sergi Garriga (1)


3a Territorial ‘B’
 6  CTT L’Hospitalet
 0  Euroclima Badalona

Carlos Martínez (0), Daniel Herrera (0), Joan Chapín (0)


3a Territorial ‘C’
 –  Euroclima Badalona
 –  Descansa

2a A Veterans
 1  Titus Badalona
 5  CTT Cardedeu

Josep Maria Nolis (0), Toni Martínez (1), Jordi Pané (0)


3a B Veterans ‘A’
 4  Titus Badalona
 2  CTT Calella

F. Javier Domingo (1), Joan Maqueda (2), Enric Ruiz B. (1)


3a B Veterans ‘B’
 6  CC Sant Andreu
 0  Titus Badalona

Domènec Ratera (0), Jordi Codina (0), Jordi Rull (0)


Circuit Promeses Individual (3a Fase)
Reina Elisenda

Nivell ‘A’: Xavier Montàñez (1/8 de Final), David Ruescas (1/8 de Final)
Nivell ‘B’: Ivan Rojo (6è de Grup), Marina Bueno (4a de Grup), Jan Millan (4t de Grup)
Nivell ‘C’: Álvaro Tàrraga (1/8 de Final)
Nivell ‘D’: –
Entrenador: Marc Serra

Sant Cugat

Nivell ‘E’: –
Nivell ‘F’: Mariona Bachs (Subcampiona), Àlex Cases (1/4 de Final), Adrià Maroto (4t de Grup)
Entrenador: –

Sabadell

Nivell ‘G’: Daniel Herrera (5è de Grup), Joan Chapín (1/4 de Final), Mario Rojo (4t de Grup)
Nivell ‘H’: Carlos Martínez (4t de Grup), Toni Rodríguez (6è de Grup), Jofre Gil (1/4 de Final)
Entrenador: Àlex Bocanegra

Vic

Nivell ‘I’: Jordi Lloret (1/8 de Final)
Nivell ‘J’: Arnau Raventós (1/4 de Final)
Entrenador: –

Calella

Nivell ‘K’: Martí Puigcorbé (5è de Grup)
Nivell ‘L’: Adrià Robles (1/8 de Final), Pol Poveda (5è de Grup), Marcel Sanz (4t de Grup), Ivan Gómez (Campió), Nil Montanyà (6è de Grup)
Nivell ‘M’: Saül Requena (4t de Grup)
Nivell ‘N’: Pol Mateu (1/8 de Final), Rubèn Alcaide (N.P.), Arnau Navarro (1/8 de Final), Joan Sau (5è de Grup)
Entrenador: Sergi Mesa

Calella

Nivell ‘Q’: Sergi Sancho (5è de Grup)
Nivell ‘Y’: Pol Alfonso (Semifinalista)
Entrenador: Sergi Mesa

Reina Elisenda

Nivell ‘O’: –
Nivell ‘P’: –
Nivell ‘Z’: Ïu Argemí (6è de Grup), Nuan Yang Wang (4t de Grup), Yu Qi Zheng (6è de Grup), Zi Xuan Lin (6è de Grup), Marcos Perujo (Campió), Yu Hang Zheng (6è de Grup),
Entrenador: Jordi Garcia

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada