馃彄馃啔 EL CHARLOTTE’S BADALONA ES PROCLAMA CAMPI脫 DE LLIGA

CAMPIONS DE LLIGA A FALTA DE DUES JORNADES

Nova vict貌ria del Charlotte’s a Tercera Divisi贸 que serveix per certificar, ara s铆, el campionat de lliga. Els blaus es despla莽aven a B脿scara, tercer classificat, amb l’objectiu de sentenciar la lliga i aix铆 va ser (1-5). La derrota del segon classificat d贸na el t铆tol matem脿ticament a dues jornades del final i els badalonins es despla莽aran a Ripoll amb la tranquil路litat de tenir els deures fets. Ara, l’equip format per Carri贸n, Bocanegra, Serra i Mart铆nez espera la Fase d’Ascens els propers 27 i 28 d’abril, encara sense seu, on de 6 equips, 3 pujaran a Segona Divisi贸.

EL TITUS ES COL路LOCA SEGON

El segon equip del club va sumar dissabte una gran vict貌ria (5-1) contra un rival directe per les primeres posicions com el Falcons de Sabadell. Nolis, Lloret i Miranda van jugar a un gran nivell per superar una jove tripleta falconista amb ganes de jugar la fase d’ascens. Es preveu un final de lliga molt igualat a la part alta de la taula, amb possibles empats m煤ltiples que faran valer els averatges corresponents.

MARIO ROJO BRONZE AL TOP PROMESES

Nom茅s dos jugadors de l’Euroclima Badalona van aconseguir la seva classificaci贸 per al Top Promeses, competici贸 a la qual accedeixen els 8 millors de cada categoria d’edat del Circuit Promeses. Xavier Mont脿帽ez en juvenils i Mario Rojo en benjamins van ser els representants badalonins, acompanyats per 脌lex Bocanegra. Mont脿帽ez no va aconseguir superar el grup, quedant tercer i acabant en 6a posici贸 (tal com marcava la classificaci贸 pr猫via), mentre que Rojo va donar la sorpresa i es va escolar a les semifinals, tot i comen莽ar com a 5猫 cap de s猫rie.


Divisi贸 d’Honor Estatal Masculina
聽–聽聽Sosmatic Badalona
聽–聽 Descansa

1a Divisi贸 Estatal Masculina
聽5聽聽Titus Badalona
聽1聽 Falcons Sabadell AE

Jordi Miranda (1), Pau Lloret (2), Pau Nolis (2)

D'esquerra a dreta: Nolis, Miranda, Lloret, Santos (脿rb.), Blanco, 脷beda, Mu帽oz.
ABC聽FALCONS SABADELL – SMATSA AGORA GRUP XYZ聽TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽9826
ADRIA UBEDA
Y Lic:聽2106
PAU NOLIS
2-11 11-9 3-11 5-11 1聽–聽3 0 – 1
B Lic:聽15199
MIQUEL MU脩OZ
X Lic:聽16795
PAU LLORET
2-11 7-11 11-2 6-11 1聽–聽3 0 – 2
C Lic:聽9836
ROGER BLANCO
Z Lic:聽21650
JORDI MIRANDA
12-14 9-11 11-4 13-11 12-10 3聽–聽2 1 – 2
A Lic:聽9826
ADRIA UBEDA
X Lic:聽16795
PAU LLORET
3-11 15-13 9-11 12-10 5-11 2聽–聽3 1 – 3
C Lic:聽9836
ROGER BLANCO
Y Lic:聽2106
PAU NOLIS
11-13 11-8 11-9 7-11 5-11 2聽–聽3 1 – 4
B Lic:聽15199
MIQUEL MU脩OZ
Z Lic:聽21650
JORDI MIRANDA
8-11 7-11 8-11 0聽–聽3 1 – 5
Juegos:聽9 – 17 Puntos:聽216 – 268

1a Divisi贸 Estatal Femenina
聽4聽聽Tariq Badalona
聽3聽聽CETT Esparreguera

Lis M. Pardo (2,5), Marina Bueno (1,5), Mariona Bachs (0)

D'esquerra a dreta: Pineda, Guarch, P茅rez, Bosch (脿rb.), Pardo, Bachs, Bueno.
ABC聽TARIQ BADALONA XYZ聽CETT ESPARREGUERA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽2652
LIS MARIA PARDO ARIAS-CACHERO
Y Lic:聽18462
ANDREA PEREZ
11-1 11-4 9-11 11-6 3聽–聽1 1 – 0
B Lic:聽22259
MARIONA BACHS
X Lic:聽23436
CARLA PINEDA
8-11 11-9 2-11 6-11 1聽–聽3 1 – 1
C Lic:聽21713
MARINA BUENO
Z Lic:聽25725
ALEXIA GUARCH
11-5 9-11 6-11 8-11 1聽–聽3 1 – 2
A Lic:聽2652
LIS MARIA PARDO
X Lic:聽23436
CARLA PINEDA
9-11 11-5 12-10 11-9 3聽–聽1 2 – 2
C Lic:聽21713
MARINA BUENO
Y Lic:聽18462
ANDREA PEREZ
11-2 11-6 12-14 11-8 3聽–聽1 3 – 2
B Lic:聽22259
MARIONA BACHS
Z Lic:聽25725
ALEXIA GUARCH
5-11 11-8 11-9 8-11 3-11 2聽–聽3 3 – 3
D LIS MARIA PARDO
MARINA BUENO
D CARLA PINEDA
ALEXIA GUARCH
11-4 11-6 11-5 3聽–聽0 4 – 3
Juegos:聽16 – 12 Puntos:聽262 – 232

1a Divisi贸 Estatal Femenina
聽4聽聽Tariq Badalona
聽2聽聽CTT Amics Terrassa

Lis M. Pardo (2), Marina Bueno (2), Mariona Bachs (0)

D'esquerra a dreta: Vil脿, Garcia de Soria, Barrau, Bosch (脿rb.), Pardo, Bachs, Bueno.
ABC聽CLUB TENNIS TAULA ELS AMICS TERRASSA XYZ聽TARIQ BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽29385
ANNA BARRAU
Y Lic:聽21713
MARINA BUENO
11-9 3-11 9-11 6-11 1聽–聽3 0 – 1
B Lic:聽1758
ROSER VILA
X Lic:聽22259
MARIONA BACHS
11-4 11-5 11-2 3聽–聽0 1 – 1
C Lic:聽27323
MAR GARCIA DE SORIA
Z Lic:聽2652
LIS MARIA PARDO
6-11 3-11 6-11 0聽–聽3 1 – 2
A Lic:聽29385
ANNA BARRAU
X Lic:聽22259
MARIONA BACHS
11-9 11-2 12-14 11-7 3聽–聽1 2 – 2
C Lic:聽27323
MAR GARCIA DE SORIA聽
Y Lic:聽21713
MARINA BUENO
8-11 8-11 11-8 11-9 8-11 2聽–聽3 2 – 3
B Lic:聽1758
ROSER VILA
Z Lic:聽2652
LIS MARIA PARDO
11-4 11-6 9-11 6-11 6-11 2聽–聽3 2 – 4
Juegos:聽11 – 13 Puntos:聽211 – 211

1a Divisi贸 Estatal Femenina
聽2聽聽Tariq Badalona
聽4聽聽Falcons Sabadell AE

Lis M. Pardo (1), Marina Bueno (1), Mariona Bachs (0)

D'esquerra a dreta: Ballester, Maci脿, Vidal, Bosch (脿rb.), Bueno, Bachs, Pardo.
ABC聽FALCONS SABADELL – SMATSA AGORA GRUP XYZ聽TARIQ BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽16013
SARA BALLESTER
Y Lic:聽2652
LIS MARIA PARDO
6-11 11-9 7-11 11-7 11-9 3聽–聽2 1 – 0
B Lic:聽22767
NURIA MACIA
X Lic:聽21713
MARINA BUENO
4-11 10-12 11-13 0聽–聽3 1 – 1
C Lic:聽25106
ABRIL VIDAL
Z Lic:聽22259
MARIONA BACHS
11-8 11-7 11-7 3聽–聽0 2 – 1
A Lic:聽16013
SARA BALLESTER
X Lic:聽21713
MARINA BUENO
11-6 11-6 11-5 3聽–聽0 3 – 1
C Lic:聽25106
ABRIL VIDAL
Y Lic:聽2652
LIS MARIA PARDO
11-8 7-11 7-11 8-11 1聽–聽3 3 – 2
B Lic:聽22767
NURIA MACIA
Z Lic:聽22259
MARIONA BACHS
7-11 9-11 11-7 11-7 11-4 3聽–聽2 4 – 2
Juegos:聽13 – 10 Puntos:聽219 – 203

3a Divisi贸 Estatal Masculina
聽1聽聽CTT B脿scara
聽5聽聽Charlotte’s Grill Badalona

Marc Serra (2), 脌ngel Carri贸n (1), Sergi Bocanegra (2)

D'esquerra a dreta: Hurt贸s, Sandu, Alech, Font (脿rb.), Bocanegra, Serra, Carri贸n.

Preferent ‘A’
聽3聽聽Decathlon Badalona
聽4聽 UE Sant Cugat

Pau Menino (2), Ferran Novell (1), Xavier Mont脿帽ez (0)


Preferent ‘B’
聽5聽 Forn Bertran Badalona
聽1 ATT Castellar

Adri脿 Marc P茅rez (2), Ivan Rojo (1), David Ruescas (2)


1a Territorial
聽5聽聽Badalona Idiomes
聽1聽 CTT La Pobla de Lillet

N猫stor Gim茅nez (2), Ricard Dalmau (1), Josep Maria Nolis (2), Xavier Marimon


2a A Territorial
聽1聽 Llu茂sos de Gr脿cia
聽5聽聽Badagres Badalona

Joan Maqueda (1), Eudald Menino (2), Wen Long Xia (2)


2a B Territorial ‘A’
聽4聽 TT Torell贸
聽3聽聽Turris Badalona

Sergi Cerd脿 (1), Jaume For茅s (1), 脕lvaro T脿rraga (1)


2a B Territorial ‘B’
聽4聽聽Protec Badalona
聽2聽 Vic TT

David Pujol (2), V铆ctor Benito (1), Jan Millan (1)


3a Territorial ‘A’
聽5聽 Llu茂sos d’Horta
聽1聽聽BDabogados Badalona

Enric Ruiz M. (0), Dom猫nec Ratera (0), Jordi Codina (1)


3a Territorial ‘B’
聽4聽聽Euroclima Badalona
聽3聽 CTT L’Hospitalet

Carlos Mart铆nez (1), Daniel Herrera (0), Ivan G贸mez (2)


3a Territorial ‘C’
聽–聽聽Euroclima Badalona
聽–聽 Descansa

2a A Veterans
聽6聽聽Titus Badalona
聽0聽 CTT Sant Quirze del Vall猫s

Josep Maria Nolis (2), Toni Mart铆nez (2), Josep Roig (2)


3a B Veterans ‘A’
聽4聽聽Titus Badalona
聽2聽 UE Sant Cugat

Sergi Cerd脿 (2), Jose M. Pulido (1), Enric Ruiz B. (1)


3a B Veterans ‘B’
聽3聽 CTT Dels Horts 2000 ‘A’
聽4聽聽Titus Badalona

Jaume For茅s (1,5), Jordi Codina (2,5), Jordi Rull (0)


Top 8 Promeses
Reina Elisenda

Juvenil:聽Xavier Mont脿帽ez (6猫)
Benjam铆:聽Mario Rojo (Tercer)
Entrenador:聽脌lex Bocanegra

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Una resposta a “馃彄馃啔 EL CHARLOTTE’S BADALONA ES PROCLAMA CAMPI脫 DE LLIGA

Deixa un comentari

L'adre莽a electr貌nica no es publicar脿. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informaci贸 del vostre comentari 茅s processada