🏓🆚 CHARLOTTE’S, DECATHLON I TURRIS CONTINUEN AMB OPCIONS D’ASCENS

DOS JOVES DE LA PEDRERA DEBUTEN A DH

Els germans Bocanegra van debutar aquest cap de setmana a Divisió d’Honor, contra el potent Mataró, que també va alinear a un jugador del filial, per lesió d’un dels titulars. Pèlachs es va encarregar de sumar el punt de l’honor contra el jove mataroní i Sergi Bocanegra va estar a punt de sumar el segon. Important ensopegada del Torrelavega i victòria de l’Escala que comencen a esclarir qui perdrà la categoria.

 

EL CHARLOTTE’S CONTINUA AMB PAS FERM

Amb el descans dels equip de Primera Estatal masculí i femení, el segon equip de més categoria del club aquesta jornada era el Charlotte’s de Tercera Estatal, que manté amb autoritat el liderat amb un segon set en blanc (6-0) consecutiu, aquest cop davant l’Olesa.

 

DOBLE VICTÒRIA DEL DECATHLON

A Preferent, jornada important per als blaus, havent de jugar un partit ajornat i el que tocava, el primer plàcid (6-0) contra el Can Fatjó i el segon que es va complicar, i molt, a la pista del Sant Quintí, tot i ocupar un lloc a la zona baixa de la taula. Els joves badalonins van haver de remuntar per arribar als dobles, uns dobles que van començar amb un gens encoratjador 11-1, però que per fortuna van saber capgirar.

 

EL TURRIS CONTINUA LLUITANT

A Segona ‘B’, nova victòria del Turris Badalona que ocupa la tercera plaça, esperant atentament una relliscada del Sant Cugat. En cas de no assolir l’ascens directe, els blaus encara optarien a una plaça en el play-off d’ascens.

 

CINQUENA JORNADA DEL CIRCUIT PROMESES

Nova jornada de competició per a la pedrera badalonina amb resultats un xic pobres, destacant especialment en Jan Millan, subcampió del Nivell ‘C’ i l’Ivan Gómez, semifinalista al Nivell ‘J’. Tots els resultats al final de la pàgina.


Divisió d’Honor Estatal Masculina
 1  Sosmatic Badalona
 5  CN Mataró

Martí Pèlachs (1), Sergi Bocanegra (0), Àlex Bocanegra (0)

D'esquerra a dreta: S. Bocanegra, À. Bocanegra, Pèlachs, Garcia (àrb.), Peral, Ramos, Lario.
ABC SOSMATIC BADALONA XYZ QUADIS CENTRE NATACIO MATARO J1 J2 J3 J4 J5
A Lic: 18423
ALEXANDER BOCANEGRA
Y Lic: 3969
XAVIER PERAL
3-11 4-11 3-11 0 – 3 0 – 1
B Lic: 16381
MARTI PELACHS
X Lic: 6908
YORDI JASON RAMOS
9-11 3-11 4-11 0 – 3 0 – 2
C Lic: 19000
SERGI BOCANEGRA
Z Lic: 15164
ORIOL LARIO
7-11 14-12 12-10 6-11 7-11 2 – 3 0 – 3
A Lic: 18423
ALEXANDER BOCANEGRA
X Lic: 6908
YORDI JASON RAMOS
2-11 5-11 8-11 0 – 3 0 – 4
C Lic: 19000
SERGI BOCANEGRA
Y Lic: 3969
XAVIER PERAL
3-11 5-11 6-11 0 – 3 0 – 5
B Lic: 16381
MARTI PELACHS
Z Lic: 15164
ORIOL LARIO
11-8 17-15 11-9 3 – 0 1 – 5
Juegos: 5 – 15 Puntos: 140 – 219

+ Fotografies (Antonio Álvarez)

+ Vídeo (TV Badalona) – A partir de dimarts o en directe per TV Badalona el dilluns a les 21:00h i reemissió a les 00:00h


1a Divisió Estatal Masculina
 –  Titus Badalona
 –  Descansa

1a Divisió Estatal Femenina
 –  Tariq Badalona
 –  Descansa

3a Divisió Estatal Masculina
 6  Charlotte’s Grill Badalona
 0  CTT Olesa ‘B’

Marc Serra (2), Àngel Carrión (2), Toni Martínez (2)

D'esquerra a dreta: Carrión, Martínez, Serra, àrbitre (àrb.), Sués, Playà, Pubill.

Preferent ‘A’
 6  Decathlon Badalona
 0  TT Can Fatjó

Pau Menino (2), Ferran Novell (2), Pere Crespo (2)

 3  CTT Sant Quintí de Mediona
 4  Decathlon Badalona

Pau Menino (1,5), Ferran Novell (1,5), Xavier Montàñez (1)


Preferent ‘B’
 2  Forn Bertran Badalona
 4  El Centre de Gràcia

Adrià Marc Pérez (1), Lis M. Pardo (0), David Ruescas (1)


1a Territorial
 3  Lluïsos de Gràcia ‘A’
 4  Badalona Idiomes

Nèstor Giménez (2,5), Ricard Dalmau (1), Josep Maria Nolis (0,5)


2a A Territorial
 1  Badagres Badalona
 5  Atlètic Molins de Rei

Joan Maqueda (0), Ivan Rojo (0), Jan Millan (1)


2a B Territorial ‘A’
 2  Lluïsos d’Horta TT
 4  Turris Badalona

Jaume Forés (2), Álvaro Tàrraga (0), Edson Solarte (2)


2a B Territorial ‘B’
 6  Protec Badalona
 0  UE Sant Cugat ‘B’

David Pujol (2), Sergi Mesa (2), Víctor Benito (2)


3a Territorial ‘A’
 4  TT Sant Andreu
 3  BDabogados Badalona

Enric Ruiz M. (1), Domènec Ratera (2), J. Gabriel Garcés (0)


3a Territorial ‘B’
 2  Euroclima Badalona
 4  CTT L’Avenç

Carlos Martínez (0), Joan Chapín (1), Ivan Gómez (1)


3a Territorial ‘C’
 2  Euroclima Badalona
 4  Foment Martinenc

Adrià Robles (1), Toni Rodríguez (0), Mario Rojo (1)


2a A Veterans
 4  SCR El Ciervo ‘B’
 2  Titus Badalona

Josep Maria Nolis (0), Toni Martínez (2), Jordi Codina (0)


3a B Veterans ‘A’
 6  CTT Dels Horts 2000 ‘A’
 0  Titus Badalona

Jordi Pané (0), Joan Maqueda (0), Enric Ruiz B. (0)


3a B Veterans ‘B’
 3  Titus Badalona
 4  CT Barcino

Domènec Ratera (1), Sergi Garriga (0), Joan Noguera (2)


Circuit Promeses Individual (5a Fase)
Reina Elisenda

Nivell ‘A’: Xavier Montàñez (4t de Grup), David Ruescas (5è de Grup)
Nivell ‘B’: –
Nivell ‘C’: Ivan Rojo (1/4 de Final), Marina Bueno (lesió), Jan Millan (Subcampió), Álvaro Tàrraga (5è de Grup)
Nivell ‘D’: –
Entrenador: Marc Serra

Calella

Nivell ‘E’: –
Nivell ‘F’: Mariona Bachs (CAR), Àlex Cases (CAR), Joan Chapín (1/8 de Final)
Nivell ‘G’: Adrià Maroto (4t de Grup)
Nivell ‘H’: Daniel Herrera (lesió), Jofre Gil (4t de Grup), Mario Rojo (6è de Grup), Carlos Martínez (4t de Grup), Arnau Raventós (CAR)
Entrenador: Àlex Bocanegra

Sabadell

Nivell ‘I’: Toni Rodríguez (4t de Grup), Jordi Lloret (baixa)
Nivell ‘J’: Ivan Gómez (Semifinalista)
Entrenador: Entre els companys

Sant Joan Despí

Nivell ‘K’: Anna Blancafort (baixa)
Nivell ‘L’: Adrià Robles (baixa), Martí Puigcorbé (4t de Grup), Marcel Sanz (4t de Grup)
Entrenador: Sergi Mesa

Sant Cugat

Nivell ‘M’: Pol Poveda (4t de Grup), Saül Requena (5è de Grup)
Nivell ‘N’: Arnau Navarro (5è de Grup), Nil Montanyà (5è de Grup)
Entrenador: Entre els companys

Reina Elisenda

Nivell ‘O’: Pol Mateu (1/8 de Final), Joan Sau (5è de Grup)
Nivell ‘P’: Pol Alfonso (1/4 de Final), Rubèn Alcaide (no presentat)
Nivell ‘Z’: Yu Qi Zheng (baixa), Nuan Yang Wang (no presentat), Ïu Argemí (5è de Grup), Zi Xuan Lin (no presentat), Yu Hang Zheng (4t de Grup),
Entrenador: Entre els companys

Calella

Nivell ‘Q’: Sergi Sancho (1/8 de Final)
Nivell ‘Y’: Marcos Perujo (4t de Grup)
Entrenador: Entre els companys

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada