馃彄馃啔 ASSOLINT OBJECTIUS

PERMAN脠NCIA MATEM脌TICA A DH

Aquest cap de setmana el primer equip del club ha aconseguit la perman猫ncia matem脿ticament a Divisi贸 d’Honor, gr脿cies a una vict貌ria a Les Borges Blanques (2-4) i a la derrota de l’Escala. Amb una tripleta amb una mitjana d’edat de 16 anys, el Sosmatic va assolir la fita d’assegurar mantenir el club una temporada m茅s a la categoria de plata del tennis de taula estatal. Fern脿ndez continua demostrant maduresa en el seu joc i comen莽a a “matar gegants”, aquesta vegada va ser el torn d’Andrade (80%). L’altre clau del partit va estar en els dos punts de Lloret, que d’aquesta manera presenta candidatura per jugar al primer equip.

CARA I CREU A MALLORCA

El Titus Badalona afrontava aquest cap de setmana una doble jornada a terres mallorquines. El dissabte el partit es va escapar contra el Palma, amb la sensaci贸 d’haver merescut, almenys, arribar als dobles. El diumenge, els blaus no van voler tornar nom茅s amb un parell d’ensa茂mades i es van haver d’emplear a fons per derrotar a un rival que lluita per sortir de la zona de descens. Miranda es va erigir com a heroi del partit remuntant un 0-2 a l’estranger local Ivanov (75% a la categoria).

LIDERATGE A TERCERA

El Charlotte’s continua imbatut aquesta segona volta i va passar comptes amb el Cardedeu, un dels dos equips que havia aconseguit derrotar els blaus a la primera volta (4-3). Amb un 5 a 1 els badalonins recuperen l’average particular i s’acosten una mica m茅s al t铆tol de lliga, tot i que la prova final ser脿 la fase d’ascens a 2a Divisi贸 Estatal.

EL DECATHLON CONTINUA EL POLS I EL TURRIS ES DESPENJA

Els joves de Preferent continuen la seva lluita per la segona pla莽a per jugar la Fase d’Ascens a Tercera Divisi贸, derrotant a un dur rival com La Uni贸 (2-4). En canvi, a Segona ‘B’, el Turris va caure amb el l铆der i s’allunya de la zona d’ascens directe.

PEN脷LTIMA FASE DEL PROMESES

Aquest dissabte es va celebrar la 5a Fase del Circuit Promeses en diferents seus de la prov铆ncia. El m茅s destacat va ser Ruescas, arribant a vuitens del Nivell ‘A’. Destacables actuacions tamb茅 de G贸mez i Ravent贸s, campi贸 i semifinalista del Nivell ‘I’, i de Perujo, campi贸 del ‘Z’.


Divisi贸 d’Honor Estatal Masculina
聽2聽 CTT Borges
聽4聽聽Sosmatic Badalona

Adri脿 Fern脿ndez (2), Mart铆 P猫lachs (0), Pau Lloret (2)

D'esquerra a dreta: Latorre, Andrade, Mir, Celades (脿rb.), Fern脿ndez, P猫lachs, Lloret.
ABC聽CLUB TENNIS TAULA BORGES XYZ聽SOSMATIC BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽2744
ORIOL MIR
Y Lic:聽15142
ADRIA FERNANDEZ
9-11 11-8 8-11 7-11 1聽–聽3 0 – 1
B Lic:聽8093
JORDI LATORRE
X Lic:聽16795
PAU LLORET
6-11 8-11 12-10 9-11 1聽–聽3 0 – 2
C Lic:聽1995
JOSEP LLUIS ANDRADE
Z Lic:聽16381
MARTI PELACHS
11-2 4-11 11-4 8-11 11-6 3聽–聽2 1 – 2
A Lic:聽2744
ORIOL MIR
X Lic:聽16795
PAU LLORET
6-11 11-8 11-5 8-11 5-11 2聽–聽3 1 – 3
C Lic:聽1995
JOSEP LLUIS ANDRADE
Y Lic:聽15142
ADRIA FERNANDEZ
9-11 13-11 6-11 11-7 5-11 2聽–聽3 1 – 4
B Lic:聽8093
JORDI LATORRE
Z Lic:聽16381
MARTI PELACHS
11-9 8-11 11-9 11-9 3聽–聽1 2 – 4
Juegos:聽12 – 15 Puntos:聽241 – 253

1a Divisi贸 Estatal Masculina
聽4聽 Palma TT
聽2聽聽Titus Badalona

Jordi Miranda (1), Pau Nolis (1), 脌lex Bocanegra (0)

D'esquerra a dreta: Oliver, Zhang, Garcia, L贸pez (脿rb.), Nolis, Bocanegra, Miranda.
ABC聽GOLD-ART CLUB PALMA TT XYZ聽TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽9517
JAUME OLIVER
Y Lic:聽2106
PAU NOLIS
8-11 7-11 7-11 0聽–聽3 0 – 1
B Lic:聽3994
ALEJANDRO GARCIA
X Lic:聽18423
ALEXANDER BOCANEGRA
9-11 11-8 11-3 11-3 3聽–聽1 1 – 1
C Lic:聽9519
JIAN WEI ZHANG
Z Lic:聽21650
JORDI MIRANDA
8-11 8-11 11-9 2-11 1聽–聽3 1 – 2
A Lic:聽9517
JAUME OLIVER
X Lic:聽18423
ALEXANDER BOCANEGRA
12-10 11-3 8-11 9-11 11-5 3聽–聽2 2 – 2
C Lic:聽9519
JIAN WEI ZHANG
Y Lic:聽2106
PAU NOLIS
11-7 11-7 13-11 3聽–聽0 3 – 2
B Lic:聽3994
ALEJANDRO GARCIA
Z Lic:聽21650
JORDI MIRANDA
12-10 10-12 10-12 11-7 12-10 3聽–聽2 4 – 2
Juegos:聽13 – 11 Puntos:聽234 – 216

1a Divisi贸 Estatal Masculina
聽2聽 Son Cladera TTC
聽4聽聽Titus Badalona

Jordi Miranda (2), Pau Nolis (2), 脌lex Bocanegra (0)

D'esquerra a dreta: Miranda, Bocanegra, Nolis, Botella (脿rb.), Salv脿, Ivanov, Olesa.
ABC聽SON CLADERA TTC XYZ聽TITUS BADALONA J1 J2 J3 J4 J5
A Lic:聽7938
ALEKSANDER IVANOV
Y Lic:聽18423
ALEXANDER BOCANEGRA
11-2 11-8 11-3 3聽–聽0 1 – 0
B Lic:聽19499
GABRIEL DE OLEZA
X Lic:聽21650
JORDI MIRANDA
11-6 3-11 9-11 4-11 1聽–聽3 1 – 1
C Lic:聽2335
ANTONIO SALVA
Z Lic:聽2106
PAU NOLIS
12-10 7-11 10-12 7-11 1聽–聽3 1 – 2
A Lic:聽7938
ALEKSANDER IVANOV
X Lic:聽21650
JORDI MIRANDA
13-11 17-15 7-11 6-11 7-11 2聽–聽3 1 – 3
C Lic:聽2335
ANTONIO SALVA
Y Lic:聽18423
ALEXANDER BOCANEGRA
5-11 7-11 17-15 11-8 11-9 3聽–聽2 2 – 3
B Lic:聽19499
GABRIEL DE OLEZA
Z Lic:聽2106
PAU NOLIS
7-11 11-13 4-11 0聽–聽3 2 – 4
Juegos:聽10 – 14 Puntos:聽219 – 244


1a Divisi贸 Estatal Femenina
聽–聽聽Tariq Badalona
聽–聽Descansa

3a Divisi贸 Estatal Masculina
聽5聽聽Charlotte’s Grill Badalona
聽1聽 CTT Cardedeu

Marc Serra (2), Sergi Bocanegra (2), Toni Mart铆nez (1),聽脌ngel Carri贸n

D'esquerra a dreta: Mart铆nez, Serra, Bocanegra, Badia (脿rb.), Azc贸n, Piquer, Carmona.

Preferent ‘A’
聽2聽 CTT La Uni贸
聽4聽聽Decathlon Badalona

Pau Menino (1), Ferran Novell (1), Xavier Mont脿帽ez (2)


Preferent ‘B’
聽4聽 Forn Bertran Badalona
聽2聽 CTT Dels Horts 2000

Lis Pardo (2), Ferran Roca (0), David Ruescas (2)


1a Territorial
聽4聽 CTT Olesa
聽3聽聽Badalona Idiomes

N猫stor Gim茅nez (2), Josep Maria Nolis (0), Xavier Marimon (1)


2a A Territorial
聽4聽聽Badagres Badalona
聽3聽 ATT Premi脿 de Mar

Joan Maqueda (0), Wen Long Xia (2,5), Ivan Rojo (1,5)


2a B Territorial ‘A’
聽4聽 CTT Ateneu 1882
聽2聽聽Turris Badalona

Jaume For茅s (0), 脕lvaro T脿rraga (0), Dylan R. Thurgood (2)


2a B Territorial ‘B’
聽4聽聽Protec Badalona
聽2聽 TT Parets

Jan Millan (2), V铆ctor Benito (2), Arnau Ravent贸s (0)


3a Territorial ‘A’
聽1聽 Mollet 2002 TT
聽5聽聽BDabogados Badalona

Enric Ruiz M. (2), Dom猫nec Ratera (1), Jordi Codina (2)


3a Territorial ‘B’
聽6聽聽Euroclima Badalona
聽0聽 Club Ariel ‘B’

Carlos Mart铆nez (2), Daniel Herrera (2), 脌lex Cases (2)


3a Territorial ‘C’
聽–聽聽Euroclima Badalona
聽–聽Descansa

2a A Veterans
聽6聽 SCR El CIervo ‘A’
聽0聽聽Titus Badalona

Josep Maria Nolis (0), Toni Mart铆nez (0), Jaume For茅s (0)


3a B Veterans ‘A’
聽5聽聽Titus Badalona
聽1聽 CC Sant Andreu

F. Javier Domingo (2), Jordi Pan茅 (2), Joan Maqueda (1)


3a B Veterans ‘B’
聽1聽 CN Caldes ‘B’
聽5聽聽Titus Badalona

Dom猫nec Ratera (2), Joan Noguera (2), Jordi Rull (1)


Circuit Promeses Individual (6a Fase)
Calella

Nivell ‘A’:聽Xavier Mont脿帽ez (5猫聽de Grup),聽David Ruescas (1/8 de Final)
Nivell ‘B’:聽Jan Millan (1/8 de Final)
Nivell ‘C’:聽Ivan Rojo (1/8 de Final),聽Marina Bueno聽(4a de Grup)
Nivell ‘D’:聽脕lvaro T脿rraga (5猫聽de Grup)
Entrenador:聽Marc Serra

Sant Cugat

Nivell ‘E’:聽–
Nivell ‘F’:聽Mariona Bachs聽(4a de Grup),聽脌lex Cases聽(4t de Grup),聽Joan Chap铆n聽(baixa)
Entrenador:聽–

Sabadell

Nivell ‘G’:聽Adri脿 Maroto (1/8 de Final)
Nivell ‘H’:聽Daniel Herrera (4t de Grup), Jofre Gil (5猫聽de Grup), Carlos Mart铆nez (1/8 de Final)
Entrenador:聽–

Reina Elisenda

Nivell ‘I’:聽Arnau Ravent贸s聽(Semifinalista), Mario Rojo (1/8 de Final), Toni Rodr铆guez (1/4 de Final),聽Ivan G贸mez (Campi贸)
Nivell ‘J’:聽Jordi Lloret聽(5猫聽de Grup)
Nivell ‘K’:聽
Nivell ‘L’:聽Anna Blancafort聽(4a de Grup), Mart铆 Puigcorb茅聽(5猫聽de Grup), Marcel Sanz (1/8 de Final)
Entrenador:聽Sergi Mesa

Sant Joan Desp铆

Nivell ‘M’:聽Adri脿 Robles (N.P.),聽Pol Poveda (baixa), Sa眉l Requena (1/8 de Final)
Nivell ‘N’:聽–
Entrenador:聽–

Reina Elisenda

Nivell ‘O’:聽Pol Mateu (1/8 de Final), Arnau Navarro (1/8 de Final), Pol Alfonso (1/4 de Final), Nil Montany脿 (baixa), Joan Sau (5猫聽de Grup)
Nivell ‘Y’:聽Sergi Sancho聽(baixa)
Nivell ‘Z’:聽Marcos Perujo聽(Campi贸), 脧u Argem铆聽(baixa), Yu Qi Zheng (baixa), Yu Hang Zheng (baixa),
Entrenador:聽Jordi Garcia

Comparteix aquest article a les teves xarxes socials!

Deixa un comentari

L'adre莽a electr貌nica no es publicar脿. Els camps necessaris estan marcats amb *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informaci贸 del vostre comentari 茅s processada